,,Bude to jedinečná udalosť,“ šéftréner Kuruc pred zápasom UYL

Už o dva týždne sa náš starší dorast predstaví v boji o osemfinále UEFA YOUTH LEAGUE, do cesty sa im postavia rovesníci z Feyenoord Rotterdam.

Feyenoord Rotterdam patrí k špičke holandského futbalu. Klub vyhral štrnásťkrát titul v Eredivisie, jedenásťkrát Holandský Pohár a dvakrát Holandský Superpohár. Na európskej scéne bol klub úspešný najmä začiatkom sedemdesiatych rokov, v roku 1970 získal Európsky Pohár. Úspech v Pohári UEFA sa mu podaril zopakovať v roku 2002, keď vo finále zdolali Borussiu Dortmund. Klub vo svete preslávili aj ich fanúšikovia Het Legioen (Légia), ktorí svojich zverencov sprevádzajú po všetkých zápasoch. Klub vychoval také futbalové hviezdy ako Dirk Kuyt a Robin van Persie.

,,Je to dobrá reklama, nie len pre náš klub, ale aj pre slovenský futbal, že v takejto súťaži máme zastúpenie. Naše logo figuruje na UEFE, musia si študovať kde je Slovensko, kde je Nitra,“ netají spokojnosť šéftréner mládeže Michal Kuruc, ktorý dvakrát za sebou doviedol starší dorast k majstrovskému titulu. Tréner Kuruc bol prítomný na žrebe play off vo švajčiarskom Nyone, na ktorom sme sa dozvedeli meno nášho súpera. ,,Boli sme v očakávaní. Všetci sme chceli Real Madrid, aby to bola najlepšia značka. Boli sme blízko.“ Španielsky klub to napokon nebol, žreb nám prisúdil holandský Feyenoord. Mužstvo z krajiny tulipánov má svoju nepopierateľnú kvalitu v Európe. ,,Hrajú holandský futbal, kombinačný, technický. Určite tam budú mať dobré individuality, veľmi dobre budú hrať smerom dopredu. Ich zápasy si analyzujeme a vidíme, že bude to iný súper ako prvé dve kolá.“ Náš klub je súčasťou tejto prestížnej mládežníckej súťaže už po druhýkrát napriek tomu, že dostať sa takto ďaleko nebolo vôbec jednoduché. ,,Cesta do UYL bola dlhá. Najprv sme museli vyhrať domácu slovenskú ligu, čo je veľmi náročné, keďže je tu veľmi kvalitná konkurencia. Prešli sme dvomi kolami, kde sme mali možno aj šťastie na súperov, ktorí boli hrateľní.“ Teraz to už bude, ale úplne iná pesnička. Holandský súper má vo svojom mužstve niekoľko hráčov, ktorí majú štarty v najvyššej holandskej lige. ,,Vieme  o tom, že nejakí hráči, ktorí môžu hrať v UEFE nastupujú za A mužstvo. Zatiaľ nevieme či ich použijú, ale vieme, že tam majú veľa dobrých individualít. Bude to ťažký zápas.“ Len pred pár dňami sa konal galavečer Grassroots futbalu pod taktovkou SFZ. Šéftréner mládeže tam nechýbal a so svojimi kolegami rozoberal aj náš úspech v UEFA YOUTH LEAGUE. ,,Rozprával som sa s trénermi aj funkcionármi, pýtali sa ma ako to vidím a aké sú naše šance. Gratulovali nám aj z konkurenčných klubov. Zviditeľňujeme slovenský mládežnícky futbal, môže nás to posunúť vpred. Je to medzinárodná konfrontácia, ktorá môže pomôcť našim hráčom, aby ich reprezentační tréneri zaradili do svojich výberov.“ Mužstvo trénera Martina Babinca sa momentálne sústredí na najbližšie prípravné zápasy. ,,Príprava U19 prebieha v špecializovanej forme. Tým pádom, že príprava je trochu kratšia, snažíme sa naladiť mužstvo na ten skorší termín. Pripravujeme sa na to, aby boli hráči vyhratí, ale aj dobre kondične pripravení. Čaká nás zápas v Mattersburgu a generálku budeme mať s Jihlavou.“ Zápas UYL odohráme v Zlatých Moravciach z dôvodu rekonštrukcie nášho štadióna. Nájsť náhradné riešenie nebolo jednoduché. ,,Chceli sme byť čo najbližšie k Nitre, aby nás prišlo podporiť čo najviac ľudí. Museli sme brať do úvahy všetky kritéria a VION spĺňa všetky podmienky.“ Kuruc je už niekoľko týždňov v kontakte so súperom a prezradil nám, že z holandskej strany je o zápas veľký záujem. Klub oficiálne požiadal o 500ks vstupeniek pre svojich fanúšikov. ,,Feyenoord má veľmi dobrých fanúšikov. Vedia vytvoriť skvelú kulisu, ale my chceme, aby sa nám ich podarilo prekričať, aby to bolo fandenie v duchu FC Nitra. Fanúšikovia by mali prísť podporiť našich hráčov, aby sme mali domáce prostredie. Bude to jedinečná udalosť pre nás, pre klub ale aj pre fanúšikov vidieť dobrý futbal.“ 

Zápas je na programe v utorok, 6.2.2018 o 16:00 hod. na Štadióne FC VION Zlaté Moravce.

Vstupenky na zápas UYL sú k dispozícii ONLINE na predpredaj.sk alebo jednoduchým preklikom z našej webovej stránky. POME NITRA!

Komentáre