Akadémia INFO

AKADÉMIA

TRÉNERI FA

TÝŽDENNÝ MIKROCYKLUS

UBYTOVANIE

NA STIAHNUTIE

TURNAJE

Futbalová akadémia FC Nitra bola založená v roku 2005 ako prvá svojho druhu na Slovensku. Jej cieľom je predovšetkým budovať kvalitnú mládežnícku základňu a perspektívne zapracovávať mladé futbalové talenty do seniorských mužstiev. V posledných piatich sezónach tvorilo seniorské mužstvo až 69% odchovancov akadémie.

Založenie akadémie je produktom dlhodobej filozofie klubu, zameranej na prácu s vlastnými odchovancami a talentovanou mládežou. Pri cieľavedomej práci využíva akadémia všetky nové i osvedčené, praktické a teoretické skúsenosti z domáceho aj zahraničného prostredia a permanentne tak skvalitňuje svoju štruktúru. Mladí futbalisti sú pod drobnohľadom kvalitných a skúsených trénerov a pedagógov, ktorí zabezpečujú komplexné a kvalifikované tréningové procesy s využitím moderných trendov na výchovu a rozvoj talentov.

Svojou kvalitnou organizáciou a materiálno-technickým zázemím je akadémia FC Nitra jednou z najkvalitnejších v rámci Slovenska. Dnes ju tvorí viac ako 200 mladých chlapcov a dievčat v 9. kategóriách a ďalších 150 hráčov prípraviek, pričom FA má zastúpenie vo všetkých najvyšších mládežníckych súťažiach. Počas svojho pôsobenia získali družstvá akadémie 19 slovenských majstrovských titulov, posledným z nich je titul Majstra Slovenska v kategórii U19 v sezóne 2015/2016, vďaka čomu sa prepracovali do prestížnej UEFA YOUTH LEAGUE a zahrali si tak mládežnícku Ligu Majstrov. Akadémia je každoročným organizátorom renomovaných medzinárodných mládežníckych turnajov s bohatou históriou a kvalitným obsadením – Memoriál Ladislava Baláža, Memoriál Erika Chlpíka a Memoriál Kamila Chatrnúcha.

 

Športový riaditeľ mládeže Juraj Gombár UEFA ELITE YOUTH A licencia
U19 Jozef Zajac UEFA ELITE YOUTH A licencia
U17 Miloš Foltán UEFA PRO licencia
U16 Andrej Štefanka UEFA A licencia
U15 Jozef Antalovič UEFA A licencia
U15 žiačky Kristián Maťko UEFA A licencia
U14 František Urbanič UEFA B licencia
U13 Igor Kotora UEFA B licencia
U12 Štefan Senecký UEFA B licencia
U11 Tomáš Seko UEFA PRO licencia
Tréner brankárov Igor Mesároš UEFA A GK licencia

 

Týždenný mikrocyklus z pravidla zahŕňa 2 tréningy ráno, 4 v poobedných hodinách a 1 individuálny tréning s konzultáciou s trénerom pri videorozbore. Jeden krát do týždňa majú hráči regeneráciu, v rámci ktorej je k dispozícii sauna, vírivá vaňa, rôzne masážne vane. Kvalifikované športové aj klasické masáže a kinesiotaping poskytujú skúsení odborníci, ktorí v rámci nadštandardných služieb vedia poskytnúť taktiež kryoterapiu priamo na štadióne.

V prípravnom období sú hráči konfrontovaní predovšetkým so skúsenými zahraničnými klubmi, pravidlom sú tímy z Maďarska, Poľska, Rakúska a Českej Republiky.

Obrovský dôraz kladie FC Nitra na vzdelávanie hráčov, pričom dobrý študijný prospech je jednou z podmienok zotrvania v akadémii. Tréneri pravidelne komunikujú s učiteľmi a profesormi svojich zverencov.
Vzhľadom na komplexnosť tréningového procesu je taktiež možné dohodnúť individuálny študijný plán pre jednotlivých hráčov. Vďaka dlhodobej úspešnej spolupráci so všetkými strednými a vysokými školami v Nitre sa Futbalovej akadémii darí vychovávať komplexných a kvalitných športovcov.

Možnosti štúdia s prihliadnutím na športovú činnosť:

– Základná škola Tulipánová ul. so zameraním na futbal

– Športové gymnázium

– Gymnázium Golianova ul. a Gymnázium Párovská ul. (športové triedy)

– SPŠ Potravinárska – odbor Výživa a šport

– a iné stredné školy v rámci mesta

– Vysoké školy: UKF, SPU, UK (FTVŠ)

 

Ubytovanie hráčov je zabezpečené v spolupráci s internátom Spojenej školy na Slančíkovej ulici počas celého kalendárneho roka v 2-3 lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Na internáte majú hráči svojho vychovávateľa, s ktorým tréneri neustále komunikujú. Možnosť stravovania poskytuje školská jedáleň 3x denne a to aj počas víkendov a prázdnin. V čase voľna môžu hráči využívať 2 telocvične, stolnotenisovú halu, posilňovňu, tenisové kurty a beach volejbalové ihrisko či zahrať si futbal. Načerpať potrebné sily môžu v regeneračnom centre so saunou alebo zaplávať si v bazéne s dĺžkou 25m.

Mesto Nitra má skvelú dostupnosť, v cca hodinovom okruhu sa nachádzajú viaceré veľké mestá ako Bratislava, Trnava, Piešťany, Zvolen, Nové Zámky či Komárno. Kvalitné je taktiež autobusové a vlakové spojenie mesta s celým Slovenskom.

Všetky náklady spojené s ubytovaním a cestou hradí FC Nitra.

 

 

Prihláška do Futbalovej akadémie pre plnoletých členov

Prihláška do Futbalovej akadémie pre maloletých členov

Prihláška do Prípravky Futbalovej akadémie

MEMORIÁL LADISLAVA BALÁŽA

Memoriál Ladislava Baláža je tradičný medzinárodný turnaj staršieho dorastu, ktorým si každoročne pripomíname trénerskú ikonu.

Ladislav „Lacko“ Baláž (*1906 – †1977) je neodmysliteľnou súčasťou dejín nitrianskeho futbalového klubu, v ktorom sa ako tréner angažoval desiatky rokov. Mal výrazný podiel pri výchove mládežníckych reprezentantov, pracoval s juniorskou reprezentáciou ČSSR i výberom SSR.

PREDCHÁDZAJÚCI VÍŤAZI:

2013 FC Nitra
2014 Honvéd Budapest
2015 FC Nitra
2016 FC Nitra
2017 Spartak Trnava

 

MEMORIÁL ERIKA CHLPÍKA

Memoriál Erika Chlpíka sa každoročne organizuje pri príležitosti uctenia si pamiatky tragicky zosnulého Erika Chlpíka (*21.novembra 1974 – †22.decembra 1990).

Erik Chlpík bol talentovaný odchovanec FC Nitra a mládežnícky reprezentant bývalej ČSFR. Jeho život tesne pred Vianocami v roku 1990 ukončila tragická dopravná nehoda a tak 16-ročný talentovaný futbalista už nedostal možnosť rozvíjať svoj talent.

Dvojdňový turnaj U19 staršieho dorastu sa každoročne teší medzinárodnej účasti popredných družstiev.

PREDCHÁDZAJÚCI VÍŤAZI:

2013 Videoton Szekesfehervar
2014 FC Nitra
2015 predčasne ukončený
2016 Sigma Olomouc
2017 FC Nitra

 

MEMORIÁL KAMILA CHARTNÚCHA

Memoriál Kamila Chartnúcha je turnaj žiakov s medzinárodnou účasťou.

Kamil Chatrnúch (*26.októbra 1953 – †7.októbra 2002) bol hráčom FC Nitra celých 10 rokov. Mal povesť nekompromisného obrancu, ktorý neuhol pred žiadnym súbojom. Počas 165 ligových zápasov, ktoré odohral v našom drese, sa mu podarilo vsietiť 10 presných zásahov. Neskôr v Nitre pôsobil aj ako asistent trénera Komanického v čase, keď sa A mužstvu doparilo postúpiť do ligy a viedol taktiež mládežnícke tímy a juniorku.

Do futbalového neba odišiel na trávniku ŠK Močenok, keď počas predzápasovej obhliadky hracej plochy náhle spadol na zem a viac sa už neprebral.

PREDCHÁDZAJÚCI VÍŤAZI:

2013 MŠK Rimavská Sobota
2014 nehralo sa
2015 MŠK Ružomberok
2016 U10 Banik Ostrava, U11 Honvéd Budapest
2017

UNI LIGA

Nitra po dlhšej odmlke opäť otvára minifutbalovú ligu

Bývaš cez týždeň v Nitre a rád by si si s kamarátmi zahral minifutbal? Tak potom je tu príležitosť práve pre Teba! Od apríla v spolupráci s FC Nitra otvárame novú minifutbalovú ligu v Nitre.

Aký minifutbal sa to bude hrať? Liga sa bude hrávať podľa medzinárodných pravidiel malého futbalu systémom s malými odchýlkami.

Počet hráčov v hre: 5+1 Rozmer bránok: 5 m x 2 m

Hrací čas: 2 x 25 minút Veľkosť lopty: 5

Kedy sa bude hrávať? Od apríla každý utorok a stredu večer od 19:00 do 21:00

Kde sa bude hrať? Vďaka spolupráci s FC Nitra sa liga bude hrávať na umelej tráve v športovom areáli FC Nitra na Jesenského 960 v Nitre.

Koľko to vlastne bude stáť? Štartovné na jarnú časť je stanovené na 250 euro na tím plus 5 euro členský príspevok za každého hráča.

Nie je to veľa? Čo za tie peniaze dostanem? Každý tím má garantovaných minimálne 11 zápasov v období “Jar 2016”. Okrem porcie zápasov k tomu dostanem kvalitné športové zázemie areálu FC Nitra, možnosť využiť zvýhodnenú cenu prenájmu umelej trávy na tréningy, profesionálny servis (štatistiky strelcov, tabuľky a mnohé iné), registračné karty (možnosť využiť zľavy u partnerov súťaže ako napr. Futbalshop.sk) a množstvo sprievodných súťaží o vecné ceny od partnerov.

Kedy a kde sa registrovať? Registrácia je jednoduchá. Stačí vyplniť nezáväznú elektronickú registráciu tímu (FORMULÁR) a my Vás budeme kontaktovať. Registrovať do súťažného obdobia “Jar 2016” je možné najneskôr do 1. apríla.

Čo ak mám ďalšie otázky? Neváhajte nás kontaktovať elektronicky na info@uni-liga.sk alebo telefonicky na čísle 0948 443 505.

Tešíme sa na Vás na ihrisku!