Akadémia INFO

AKADÉMIA

TRÉNERI FA

TÝŽDENNÝ MIKROCYKLUS

UBYTOVANIE

NA STIAHNUTIE

Futbalová akadémia FC Nitra bola založená v roku 2005 ako prvá svojho druhu na Slovensku. Jej cieľom je predovšetkým budovať kvalitnú mládežnícku základňu a perspektívne zapracovávať mladé futbalové talenty do seniorských mužstiev. V posledných piatich sezónach tvorilo seniorské mužstvo až 69% odchovancov akadémie.

Založenie akadémie je produktom dlhodobej filozofie klubu, zameranej na prácu s vlastnými odchovancami a talentovanou mládežou. Pri cieľavedomej práci využíva akadémia všetky nové i osvedčené, praktické a teoretické skúsenosti z domáceho aj zahraničného prostredia a permanentne tak skvalitňuje svoju štruktúru. Mladí futbalisti sú pod drobnohľadom kvalitných a skúsených trénerov a pedagógov, ktorí zabezpečujú komplexné a kvalifikované tréningové procesy s využitím moderných trendov na výchovu a rozvoj talentov.

Svojou kvalitnou organizáciou a materiálno-technickým zázemím je akadémia FC Nitra jednou z najkvalitnejších v rámci Slovenska. Dnes ju tvorí viac ako 200 mladých chlapcov a dievčat v 9. kategóriách a ďalších 150 hráčov prípraviek, pričom FA má zastúpenie vo všetkých najvyšších mládežníckych súťažiach. Počas svojho pôsobenia získali družstvá akadémie 19 slovenských majstrovských titulov, posledným z nich je titul Majstra Slovenska v kategórii U19 v sezóne 2015/2016, vďaka čomu sa prepracovali do prestížnej UEFA YOUTH LEAGUE a zahrali si tak mládežnícku Ligu Majstrov. Akadémia je každoročným organizátorom renomovaných medzinárodných mládežníckych turnajov s bohatou históriou a kvalitným obsadením – Memoriál Ladislava Baláža, Memoriál Erika Chlpíka a Memoriál Kamila Chatrnúcha.

 

Športový riaditeľ mládeže Michal Kuruc EURO PRO licencia
U19 Martin Babinec EURO PRO licencia
U17 Peter Hnilica EURO PRO licencia
U16 Jozef Zajac EURO A licencia
U15 Jozef Jelšic EURO A licencia
U15 žiačky Peter Vašek EURO C licencia
U14 Juraj Gombár EURO A licencia
U13 Peter Gunda EURO B licencia
U12 Jozef Palo EURO B licencia
U11 Tomáš Seko EURO PRO licencia
Tréner brankárov Igor Mesároš EURO A GK licencia
Tréner techniky Marián Bochnovič EURO A licencia

 

Týždenný mikrocyklus z pravidla zahŕňa 2 tréningy ráno, 4 v poobedných hodinách a 1 individuálny tréning s konzultáciou s trénerom pri videorozbore. Jeden krát do týždňa majú hráči regeneráciu, v rámci ktorej je k dispozícii sauna, vírivá vaňa, rôzne masážne vane. Kvalifikované športové aj klasické masáže a kinesiotaping poskytujú skúsení odborníci, ktorí v rámci nadštandardných služieb vedia poskytnúť taktiež kryoterapiu priamo na štadióne.

V prípravnom období sú hráči konfrontovaní predovšetkým so skúsenými zahraničnými klubmi, pravidlom sú tímy z Maďarska, Poľska, Rakúska a Českej Republiky.

Obrovský dôraz kladie FC Nitra na vzdelávanie hráčov, pričom dobrý študijný prospech je jednou z podmienok zotrvania v akadémii. Tréneri pravidelne komunikujú s učiteľmi a profesormi svojich zverencov.
Vzhľadom na komplexnosť tréningového procesu je taktiež možné dohodnúť individuálny študijný plán pre jednotlivých hráčov. Vďaka dlhodobej úspešnej spolupráci so všetkými strednými a vysokými školami v Nitre sa Futbalovej akadémii darí vychovávať komplexných a kvalitných športovcov.

Možnosti štúdia s prihliadnutím na športovú činnosť:

– Základná škola Tulipánová ul. so zameraním na futbal

– Športové gymnázium

– Gymnázium Golianova ul. a Gymnázium Párovská ul. (športové triedy)

– SPŠ Potravinárska – odbor Výživa a šport

– a iné stredné školy v rámci mesta

– Vysoké školy: UKF, SPU, UK (FTVŠ)

 

Ubytovanie hráčov je zabezpečené v spolupráci s internátom Spojenej školy na Slančíkovej ulici počas celého kalendárneho roka v 2-3 lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Na internáte majú hráči svojho vychovávateľa, s ktorým tréneri neustále komunikujú. Možnosť stravovania poskytuje školská jedáleň 3x denne a to aj počas víkendov a prázdnin. V čase voľna môžu hráči využívať 2 telocvične, stolnotenisovú halu, posilňovňu, tenisové kurty a beach volejbalové ihrisko či zahrať si futbal. Načerpať potrebné sily môžu v regeneračnom centre so saunou alebo zaplávať si v bazéne s dĺžkou 25m.

Mesto Nitra má skvelú dostupnosť, v cca hodinovom okruhu sa nachádzajú viaceré veľké mestá ako Bratislava, Trnava, Piešťany, Zvolen, Nové Zámky či Komárno. Kvalitné je taktiež autobusové a vlakové spojenie mesta s celým Slovenskom.

Všetky náklady spojené s ubytovaním a cestou hradí FC Nitra.

 

 

Prihláška do Futbalovej akadémie pre plnoletých členov

Prihláška do Futbalovej akadémie pre maloletých členov

Prihláška do Prípravky Futbalovej akadémie

Štatút Futbalovej akadémie