FC ViOn Zlaté Moravce – FC Nitra 1:0 (1:0)

FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Brašeň, Práznovský, Asanović, Chren, Švec (75. Orávik), Grozdanovski (89. Karlík), Ľupták, Válovčan (90. Duga), Ďubek (C), Dočekal

FC Nitra: Šípoš – Kunik, Farkaš (46. Zgrablić), Niba, Šurnovský, Charizopulos, Bilovský, Vestenický, Fabiš (68. Štefanec), Chobot (88. Soković), Fábry

Rozhodovali: Očenáš – Ádam, Bednár

Góly: Válovčan (34.)

ŽK: Grozdanovski – Farkaš, Niba, Chobot, Soković

Na posledný majstrovský zápas fortunaligovej sezóny 2018/2019 sme vycestovali k susedom do Zlatých Moraviec. Úvod stretnutia sa niesol v znamení domáceho mužstva. Opatrný futbal z oboch strán neprinášal vyložené gólové príležitosti. V 16.minúte zahrávali Moravce priamy kop po faule na domáceho hráča, center do pokutového územia nebol nebezpečný. V 29.minúte zahrávali domáci rohový kop, nám sa z toho podarilo dostať do brejkovej situácie, na konci ktorej zakončoval Vestenický iba tesne vedľa Chovanovej brány. V 34.minúte predĺžil Dočekal loptu do našej šestnástky, kde stál osamotený Válovčan, ktorý strelou k žrdi otvoril skóre dnešného stretnutia. 1:0 V zapätí po rozohratí sme mali obrovskú šancu vyrovnať. Lukáš Fabiš dostal presný pas do šestnástky, strelou z prvej trafil hráča pred sebou.

Do druhého polčasu urobil tréner Kuruc jednu zmenu v zostave, Farkaša vystriedal Zgrablić. V 52.minúte poslal Vestenický prudkú strelu na domácu bránu, Chovan bol na pokus spred šestnástky pripravený. Po faule Válovčana v 67.minúte rozohrával Bilovský, z následného centra sa nám nepodarilo ohroziť domácu bránu. V 68.minúte zakončoval hlavou Fábry, jeho pokus smeroval tesne vedľa Chovanovej brány. V 76.minúte sa v obrovskej príležitosti ocitol Válovčan, jeho prudká strela iba tesne minula Šípošovu bránu. V 83.minúte sa Grozdanovski snažil zakončiť z vnútra našej šestnástky, toľko si chystal ideálnu príležitosť, až ho Šípoš vytlačil zo streleckého uhla. Záver stretnutia už gólový zásah nepriniesol, a tak sa stretnutie skončilo najtesnejším rozdielom.

Michal Kuruc, hlavný tréner: „Gratulujem Vionu k záchrane. Som veľmi rád, že naši hráči vyvrátili všetky fámy, ktoré kolovali, lebo dnes bojovali. Samozrejme Vion mal väčšiu motiváciu. Myslím si, že sme sa snažili urobiť drámu až do konca, určite sme chceli skorigovať nepriaznivý stav. Mrzí ma, že to nevyšlo.“