TJ Dvory nad Žitavou – FC Nitra 0:7 (0:2)

TJ Dvory nad Žitavou – FC Nitra 0:7 (0:2)

TJ Dvory nad Žitavou: Shpak – Illés, Demydenko, Varga, Gulyás, Kováč, Holeček, Haulík (C), Kráľ, Santos, Orémusz

FC Nitra: Šípoš – Charizopulos (63. Guláš), Šimončič (C) (58. Fabiš), Farkaš, Chovanec, Illia, Kóňa (50. Dubeň), Macho, Machovec, Chobot, M.Fábry

Rozhodovali: Kačenga – Borsányi, Jankovič

Góly: M.Fábry (11., 57.), Macovec (43., 60.), Illia (48.), Chobot (62., 68.)

ŽK: Varga – Illia

V 4.kole Slovnaft cupu sme nastúpili na pôde Dvorov nad Žitavou. Úvod nebol z našej strany ideálny, domáci sa v 9.minúte dobre uvoľnili a smerovali na našu bránu, brankár Šípoš bol na svojom mieste. Následne sme prebrali iniciatívu a v 11.minúte sme otvorili skóre stretnutia, keď sa Marek Fábry presadil po individuálnej akcii. Pred koncom prvého polčasu sa presadil Machovec, ktorý sa obtočil popri obrancovi a v 43. minúte zvýšil na 0:2. V poslednej minúte sa do dobrej príležitosti dostal Šimončič, ale jeho strelu z priestoru jedenástky súper zblokoval.

V druhom polčase sme pokračovali v aktívnej hre. V 48. minúte sa po centri z krídelného priestoru odrazila lopta k Illiovi a ten po strele zo šestnástky zvýšil na 0:3. V 57. minúte Chari dobre centroval do priestoru brány, kde sa presadil hlavou Marek Fábry. Iba dve minúty na to sa opäť hlavou presadil Machovec a už sme viedli o päť gólov. V samostatnej gólovej akcii sa v 62. minúte ocitol Chobot a nemýlil sa. Nasledovala spolupráca Chobota a Chovanca po krídle z ľavej strany, po ktorej uzavrel Chobot skóre na konečných 0:7.

Michal Kuruc, asistent trénera: „Na dnešný duel sme sa svedomito pripravovali, chceli sme od začiatku dobre pristúpiť k zápasu, byť aktívny a dať rýchlo gól. Chceli sme postúpiť a dnes nám to vyšlo. Viacerí hráči hrali dobre, traja dali po dva góly, z našej strany je spokojnosť.“