FC DAC 1904 Dunajská Streda vs. FC NITRA 2:1 (0:0)

FC DAC 1904 Dunajská Streda:Jedlička (46. Slančík) – Blackman (70. Šimčák), Kružliak (K), Beskorovainyi, Davis – Bednár (75. Lalatović), Nagy (67. Schäfer) – Divković, K. Vida (85. Boateng), Javro (46. Phillips) – Ramirez (85. J. Švec). Tréner: Hélder Cristovao.

FC NITRA: Šípoš (46. Kuciak) – Magda (70. Kuník), Podhorin (70. Galbayev), Farkaš, Šurnovský (46. Janso) – Javorčić (70. Bilovský), Faško (70. Fabiš) – Šefčík, Vrábel (46. Kuliš), Chobot (46. Perez) – Gatarić. Tréner: Anatolij Demjanenko.

Góly: 62. Divković, 84. Ramirez – 60. Kuliš

V záverečnom treťom stretnutí zimnej Tipsport ligy si Nitrička zmerala sily s domácim tímom FC DAC 1904 Dunajská Streda.

V prvom polčase góly nepadali, no zato šancami sa nešetrilo! Gatarić často preveroval súperovho brankára Jedličku. Na druhej strane si brankár bielomodrých Šípoš musel poradiť s Blackmanom.

Druhá štyridsaťpäť minútovka už góly priniesla. Prvý gól padol už po hodine hry, kedy Nitra zahrávala svoj štvrtý rohový kop. Po poodrážaných strelách sa lopta odrazila aj na nohu Kuliša, ktorý umiestnenou strelou otvoril skóre (1:0). Rýchla odpoveď domáceho DAC nenechala na seba dlho čakať. Už o dve minúty po strelenom góle Nitranov, skóre vyrovnával Divković (1:1). V 84. minúte, gólom na 1:2 rozhodol nabiehajúci Ramirez, ktorý ľahúčkym lobom preloboval Kuciaka.

Foto zdroj: Marián Bazala