FC Nitra: Šípoš – Kunik (46. Fábry), Podhorin, Farkaš, Magda, Chobot, Faško, Vrábel (72. Fabiš), Šefčík (46. Bilovský), Gatarič, Ristovski
FK Senica: Vorel – Didiba, Dias, Favaro, El Moudane, Klapan (84. Ramirez), Cvek, Cascardo, Yenne, Castaňeda (84. Akinyoola), Sulley (86. Baumgartner)

Góly: 51. Ristovski – 11. Sulley, 35. El Moudane, 61. Didiba, 78. Castaňeda

Žlté karty: 37. Podhorin – 54. Castaňeda

Rozhodovali: Pavlík – Tomčík, Vitko

Diváci: 586

Už v 5. minúte to skúšal nepresne strelou spoza šestnástky Vrábel. O minútu neskôr sa po rohovom kope Cveka zavesil do vzduchu Dias, domáci brankár Šípoš vytiahol na bránkovej čiare fantastický zákrok. V 11. minúte hostia predviedli rýchly protiútok, loptu v strede poľa vybojoval aktívny El Moudane, posunul ju na Castaňedu a kolumbijský útočník našiel presným centrom voľného Sulleya – 0:1. V 31. minúte mohol pridať druhý gól v zápase Sulley, ktorého do čistej šance vyslal El Moudane – strelu ghanského útočníka zneškodnil na rohový kop domáci gólman. Na druhej strane vychytal Vorel v stopercentnej šance Šefčíka, akcia pokračovala ďalej, český gólman v našej bráne zneškodnil o niekoľko desiatok sekúnd neskôr strelu Ristovskeho. O tri minúty neskôr našiel Castaňeda ďalším presným centrom v šestnástke El Moudana, ktorý strelou k žrdi strelil svoj prvý gól v aktuálnej sezóne – 0:2.

Nitra vstúpila do druhého polčasu aktívne, center Chobota dotlačil za bránkovú čiaru Ristovski1:2. V 61. minúte  sa radovali do tretice hostia,  Cvekovu centrovanú loptu zo štandardky predĺžil El Moudane na Didibu, ktorý  vrátil hosťom dvojgólové vedenie v zápase – 1:3. Definitívnu bodku za zápasom dal v 78. minúte aktívny Castaňeda, keď si zasekol domáceho obrancu v šestnástke a ľavačkou poslal loptu za chrbát Šípoša – 1:4.

Marián Süttö (tréner FC Nitra): „Zložito sa to hodnotí, súper vyhral zaslúžene, pretože dal góly. Mňa mrzí, že nás zrážajú na kolená góly, ktorí inkasujeme z kategórie lacných. Počet gólov v posledných dvoch zápasoch je viac ako katastrofálny. Gratulujem súperovi.“

Michal Ščasný (tréner FK Senica): „Zápas sa mi hodnotí dobre, získali sme tri body a vyhrali vysokým rozdielom proti dobrému súperovi. Pripravoval som chlapcov na to, že nás nečaká nič jednoduché. Nitra nepatrí na pozície, na ktorých sa momentálne nachádza. Zápas to potvrdil, výsledok je pre Nitru veľmi krutý, počas zápasu boli nebezpečný a vypracovali si viacero šancí. Nám pomohol rozdielový gól na 3:1. Do stavu 2:0 resp. 2:1 bolo všetko otvorené.“

Zdroj : FK Senica