Víťazstvo na pôde súpera bez inkasovaného gólu

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FC Nitra 0:3 (0:2)
Góly: 12. Šefčík, 30. Vrábel, 66. Ristovski. Rozhodovali: Očenáš – Ádám, Žákech, ŽK: D. Hrnčár, Sedláček – Vrábel, 1510 divákov

FK Pohronie: Vantruba – D. Hrnčár, Jacko, M. K. Bartoš, Tesák – Mészáros (46. P. Mazan), Sedláček, Klec, Blahút (65. Kondrlík) – Zachara (46. Pellegrini), Abrahám

FC Nitra: Šípoš – Kunik, Podhorin, P. Farkaš, Magda – Vrábel (55. Šimončič), M. Faško – Šefčík (79. Fabiš), Gatarić, Chobot (89. Štefanec) – Ristovski

Obe mužstvá vedeli že ide o šesťbodový zápas a k tomu podriadili aj hru svojho mužstva. V úvode začali aktívnejšie domáci, hostia postupne prebrali iniciatívu a hneď z úvodnej šance skórovali, keď si Šefčík zbehol medzi obrancov, efaktne si preloboval padajúceho Vantrubu a skóroval do prázdnej brány 0:1. V 30. minúte strelec úvodného gólu  Šefčík poslal centrovanú loptu , ktorú domáci brankár v súboji s Chobotom vyrazil iba na hranicu šestnásky, kde sa nachádzal Vrábel a strelou bez prípravy zvýšil náskok na 0:2, zároveň si otvoril svoj strelecký účet vo fortunalige.

Domáci do druhého dejstva nastúpili v obmenenej zostave s cieľom čo najskôr skorigovať nepriaznivý stav, ale boli bez šancí. Nitra si umnou hrou strážila dvojgólový náskok a vyrážala do nebezpečných brejkov. V jednom z nich Gatarič vysunul Ristovského, ktorý nedal krížnou strelou šancu brankárovi a pochoval tak akékoľvek domáce nádeje na zisk čo i len bodu.

Marián Süttö, tréner Nitry: „Bol to pre nás dôležitý zápas i v kontexte toho, že sme oba tímy na chvoste tabuľky. Zodpovedne sme sa ne tento duel pripravili, v pohári cez týždeň sme sa rozstrieľali a v prvom polčase chlapci ukázali futbal, ktorý chceme hrať. V druhom polčase bola pasáž, s ktorou sme neboli spokojí, no každopádne víťazstvo je v tejto etape pre nás veľmi cenné, zrodilo sa po našom najlepšom výkone. Tri body nás veľmi tešia, zvíťazili sme zaslúžene.“