Dohrávku 1.kola FL rozhodla penalta v nadstavenom čase

FC Nitra – AS Trenčín 2:1 (1:0)

 

FC Nitra: Hroššo – Charizopulos, Križan, Farkaš, Chovanec, Kóňa, Šimončič (C), Chobot (68. Steinhübel), A. Fábry (89. Machovec), Taiwo, Vestenický (80. M. Fábry)

AS Trenčín: Šemrinec – Zubariu, Yem, Šulek, Čatakovič (89. Chukwumeka), Paur, Ubbink (46. Skovajsa), Johannes (46. Bukari), El Mahdioui(C), Kleščík, Mance

Rozhodovali: Kružliak – Somoláni, Hancko

Góly: Kóňa (4.), Šimončič (90. z 11m) – Mance (58.)

ŽK: Chovanec, Steinhübel

ČK: Paur

Na dohrávku 1.kola Fortuna ligy sme nastúpili na domácom štadióne uprostred týždňa. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. V 4. minúte sme zahrávali rohový kop. K realizácií rohového kopu sa postavil Andrej Fábry, ktorý svojím centrom našiel Tomáša Kóňu a ten nemal z bezprostrednej blízkosti problém skórovať. 1:0 Hostia veľmi dobre kombinovali, ale dostávali sa len do náznakov šancí a Hroššo pri ich pokusoch nemusel zasahovať. V 14. minúte si na loptu za obranu nabehol Mance, v poslednej chvíli čistým sklzom zasiahol Križan. My sme sa iba ťažko dostávali do šancí, pri ktorých by sa musel zapojiť hosťujúci brankár. Po viac ako polhodine hry Chobot poslal strieľaný center na Šemrincovu bránku a prevetral Šemrincove rukavice. V 34. minúte si do našej šestnástky nabehol Mance, s jeho krížnou strelou nemal Hroššo problém. V 38. minúte mohlo byť 1:1. Mance v strede ihriska získal loptu a postupoval s ňou ďalej. Prešiel cez dvoch brániacich hráčov a svojím pohybom oklamal aj gólmana. Už stála pred ním len prázdna brána, ktorú však z piatich metrov nedokázal trafiť. Na druhej strane sme sa dostali do rýchleho brejku, kde Paur fauloval Chobota a po druhej žltej karte musel ísť predčasne pod sprchy.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne. V 49. minúte si Chobot zbehol na vzdialenejšiu žrď, kde sa snažil reagovať na center svojho spoluhráča, jeho hlavičkový pokus len tesne minul bránku súpera. V 58. minúte Lukáš Skovajsa presnou prihrávkou našiel Antonia Manceho, ktorý sa zbavil brániaceho hráča a zakončil. Na tento pokus ešte Hroššo dokázal reagovať, ale na následnú dorážku bol prikrátky. 1:1 Hostia boli pri chuti. Bukari si prevzal loptu na hranici veľkého vápna, odkiaľ napokon aj technicky zakončil. Lopta letela tesne vedľa pravej tyčky. Snaha sa nedala odoprieť ani našim hráčom, ale chýbali nám presné strelecké pokusy na trenčiansku bránu. V 77. minúte sa Andrej Fábry dostal do obrovskej príležitosti, keď sa mu lopta odrazila presne na nohu. Vystrelil z prvej, ale približne z dvanástich metrov trafil len brániaceho hráča. V nadstavenom čase bol v pokutovom území nedovolene zastavený Taiwo a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Šimončič, s prehľadom premenil a opäť rozhodol o víťazstve. 2:1 

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,Porazili sme najlepšie mužstvo na Slovensku vďaka dobrej taktike, schopnostiam našich hráčov a oddanosti pre náš klub a pre náš projekt.“ 

Zdroj foto: http://www.bazala.sk

Komentáre