Slovan potrestal Nitru za nevyužité momenty v prvom polčase

FC Nitra U-19 — ŠK Slovan Bratislava U-19 — 0:1
FC Nitra: Búš — Vlasák, Kóša, Rédeky, Strakoš — Čapkovič, Baláž, Hambálek (75. Pánsky) — Cehula,
Franko, Radványi (80. Sabo).
ŠK Slovan Bratislava: Hrdina — Valentín, Lacko, Orság, Floriš — Lieskovský (46. Dohnanský) — Hornyák,
Lavrinčík, Čerepkai (90. Galovič), Kušnír (59. Rosenberger) — Matoš (84. Sabadoš).
Žlté karty: 25. Baláž, 66. Vlasák — 22. Kušnír, 25. Valentín, 88. Orság.

V predposledný februárový deň sa sa začali jarné boje v kategórii U19. Nitra na čele s novým trénerom
Gergelym Gerim hostila doma ŠK Slovan Bratislava. Domáci aktuálne okupujú 6. pozíciu s 29 bodmi a ŠK
Slovan 3. pozíciu s 36 bodmi.
Na začiatku prvého polčasu hostia boli aktívnejší, ale postupne začala hrať Nitra uvoľnenejšie. Aktívna
bola hlavne po krídlách, útočník Matej Franko robil problémy obrane súpera. Ako prvý nebezpečne
ohrozil bránu súpera v ktorej stál bývalý brankár našej akadémie iba 16-ročný Adam Hrdina.
V prvom polčase najlepší hráč hostí Hrdina zneškodnil 8 striel domáceho mužstva. V prvom polčase
zaujala situácia z 31. minúty, keď Mário Baláž po centri Strákoša z ľavej strany poslal prudkú hlavičku,
brankár hostí pohotovo zareagoval a dokázal vyraziť aj dorážku.
Agresívne hral Tomáš Hambálek, svojím pôsobením robil starosti súperovi, nebezpečne ohrozoval bránu
súpera, proti bol ale hosťujúci gólman Hrdina. Na konci prvého polčasu sa vo vyloženej šanci ocitol
Sebastián Kóša, ale Hrdina zmaril jeho šancu.
V 45. minúte platilo staré známe nedáš — dostaneš. Slovan skóroval z následného protiútoku, keď
potiahol loptu po ľavej strane , nacentroval  a Gabriel Hornyák krížnou strelou otvoril skóre zápasu 0:1.
Druhý polčas nevyznel  pre Nitru práve najlepšie, stratila sa pohoda, rýchlosť z čoho vyplynuli strelecké
suchoty a neohrozila bránu súpera. Domáci mohli byť nebezpečný hlavne po rohových kopoch a
štandardných situáciách, ktoré žiaľ nedotiahli do úspešného zakončenia.
Nasledujúci zápas odohrá naše mužstvo na pôde súpera dňa 7. marca o 11:00 hodine proti FC Spartak