Proti Brnu úspešne

FC Nitra – FC Zbrojovka Brno 5:1 (2:0)

FC Nitra:

Prvý polčas: Kuciak – Magda, Podhorin, Farkaš, Kuník, Javorčić, Šurnovský, Gatarić, Faško, Martišiak, Ivanov.
Druhý polčas: Šípoš – Galbayev, Elexa, Dubeň, Fabiš, Pisek, Bilovský, Chobot, Vrábel, Šefčík, Ristovski.

FC Zbrojovka Brno:

Prvý polčas: Šustr – J. Sedlák, Žalud, Kotula – Vintr, Krška, Šumbera, Jurásek, Eismann – Fousek, M. Sedlák.
Druhý polčas: Marek – J. Sedlák, Dreksa, Jurásek – Čermák – Bariš, Hladík, Pachlopník, Krška – Fousek, Přichystal.

Góly: 5. Gatarić, 41. Martisiak, 70. a 82. Ristovski, 88. Šefčík – 77. Pachlopník.

Namotivovaní a riadne pripravení bielomodrí spod Zobora nastúpili proti Zbrojovke Brno v chladnom a zasneženom počasí. O svojej pripravenosti sme dali súperovi pocítiť už v piatej minúte zápasu, kedy sa gólom presadil Nikola Gatarić (1:0). Potom sa však dlho hralo bez gólov, no zato sme sa do šancí dostávali pomerne často. Hosťujúci brankár Šustr musel párkrát hasiť samostatné úniky obrancu Kuníka. Avšak gólmana Kuciaka súper tiež potrápil, keď sa hosťujúci Šumbera nedokázal presadiť z malého vápna. Brno nám v prvom polčase väčšinou hrozilo z rohových kopov, ale dobré rozostavenie domácich Demjanenkovcov mu nedalo žiadnu šancu. Na konci prvej štyridsaťpäť minútovky sme sa dokázali presadiť z pravého krídla po brejku druhým gólom Dominika Martišiaka (2:0).

Po polčasovej prestávke došlo k veľkým zmenám v kádri na strane „domácej“ Nitričky. Anatolij Demjanenko vystriedal celú „jedenástku“. Druhý polčas lepšie zachytil náš súper z Brna, čo sa odzrkadlilo aj na obrovskej šanci Adama Fouseka. Šípoš však strelu dokázal odvrátiť na roh. V sedemdesiatej minúte o svojej kvalite dal vedieť Milan Ristovski, ktorý Nitričku poslal do vedenia o tri góly (3:0). V sedemdesiatej tretej minúte sme mohli viesť už o štyri góly, ale úplne opustený Šefčík z ťažkého uhla zakončil len do bočnej siete. O tri minúty neskôr sme doplatili na chybu a gólom nás trestal Pachlopnik (3:1). K zdramatizovaniu zápasu však nedošlo, pretože deväť minút pred koncom dokázal na gól Brna odpovedať opäť Ristovski, ktorý sa pohral s brankárom Brna ako mačka s myšou (4:1). Koniec zápasu povedal až Šefčík, ktorý v osemdesiatej ôsmej minúte poslal loptu za chrbát Mareka (5:1).