FC NITRA – FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (1:1)

FC Nitra:  Šipoš – Kunik, Podhorin, Farkaš, Magda – Faško, Vrábel (62. M. Fábry) – Fabiš (58. Guláš, 90+1 Elexa), Gatarić, Šefčík – Ristovski

DAC 1904 Dunajská Streda:  Jedlička – Koštrna, Kružliak, Beskorovainyi, Davis – Oravec – Blackman, M. Vida, A. Fábry (69. Divković), Taiwo (60. K. Vida) – Ramirez

Góly: 39. Ristovski 1:0, 40. Koštrna 1:1, 57. A. Fábry 1:2

Rozhodovali: Chmura – Ádám, Bobko, 2155 divákov

ŽK: 22. Vrábel,90+3 Šefčík – 43. Fábry, 58. Taiwo, 75. Jedlička, 76. Beskorovainyi, 89. M. Vida

45% – 55%
Strely: na bránu 3:7, mimo 3:7
Rohy: 1:8
Ofsajdy: 2:2

Obe mužstvá mali od úvodu snahu prevziať hru pod kontrolu. Aktívny hostia sa dostávali do viacerých šancí, nebiť skvele chytajúceho Šípoša, tak sa skóre v prospech hostí mohlo meniť viackrát. V 36. minúte hostia zahodili nemožné, o dve minúty platilo nedáš – dostaneš, keď Gatarič vysunul kolmicou Ristovského , ktorý gólmanovy nedal žiadnu šancu strelou k ľavej žrdi – 1:0. Ani nie o minútu po strelenom góle našiel ex- nitrančan A.Fábry v šestnáske Koštrnu, ktorý hlavičkou do protipohybu brankára vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Druhý polčas začali hostia v rovnakom nasadení  „Hyballa štýl“ a vytvárali si viaceré šance. V 56. minúte poslal Davis centrovanú loptu do našej šestnástky, tá si našla A.Fábryho a ten aj s prispením domáceho obrancu skóroval – 1:2. Od inkasovaného gólu sme sa snažili niečo urobiť s výsledkom, umne hrajúci hostia kontrolovali hru a záver stretnutia dohrávali v rohu ihriska pri domácej bráne. Hostia si berú domov plný bodový zisk.

Marián Süttö, Nitra: „Samozrejme, po ďalšej prehre na domácom ihrisku nemôžem byť spokojný. Jednoducho povedané, vyhrala kvalitnejšia Dunajská Streda, ktorá má lepší káder. Zápas sa vyvíjal podľa predstáv, lenže po strelenom góle sme inkasovali po 50 sekundách, čo je vec neskúsenosti nášho kádra, na čo stále doplácame. V posledných minútach si DAC už svoje víťazstvo ukočíroval a dohral v rohu. Gratulujem im k víťazstvu. Za mojich hráčov, keďže ich poznám, musím povedať, že išli na doraz. Bojovali a vydali zo seba maximum. Šipoš podal heroický výkon, kým obrana tiež dlho odolávala. Škoda, že nám nevyšla nejaká kontra za stavu 1:1. Zostáva nám teraz naďalej pracovať a keďže nie každý káder je taký silný ako dunajskostredský, tak sa body pokúsime získať inde.“