FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra 1:1 (1:0)

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Viazanko (C), Kiwior, Oravec, Štefánik (83. Leško), Pavúk (66. Olatunji), Hlohovský, Paraj, Mojžiš, Špyrka, Obročník

FC Nitra: Pindroch – Charizopulos, Farkaš, Niba, Chovanec, Kóňa, Šimončič (C), Bilovský (73. Šurnovský), Gatarić (88. Fabiš), Štefanec (46. Soković), Vestenický

Rozhodovali: Glova – Ferenc, Kováč

Góly: Hlohovský (43.) – Vestenický (75. z 11m)

ŽK: Mojžiš – Charizopulos, Niba, Šimončič, Kóňa, Šurnovský, Pindroch

V rámci prvého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy sme vycestovali na pôdu FK Železiarne Podbrezová. Už v 1. minúte sme mali výhodu rohového kopu, Kóňov pas spracoval Vestenický avšak trafil Vantrubu. V úvodnej desaťminútovke sme boli aktívnejším mužstvom na trávniku, ale k vyloženej gólovej príležitosti sa nám prepracovať nepodarilo. V 13. minúte kopali domáci rohový kop, na center do šestnástky si vyskočil Kiwior, ale hlavou netrafil priestor brány. V 16. minúte si to do útoku namieril Viazanko, poslal prihrávku na os ihriska, ale Niba dobre zareagoval a prerušil akciu Podbrezovej. V 21. minúte sme mali výhodu priameho kopu, pred bránu prihrával Šimončič na Farkaša, ale Viazanko zasiahol a zabránil Farkašovi zakončiť do odkrytej brány. V 24. minúte po rohovom kope posielal center do šestnástky opäť Šimončič, pri odkope sa ale pošmykol a jeho strela opečiatkovala brvno domácej brány. V 34. minúte získala Podbrezová priamy kop z osi ihriska, Hlohovský nastrelil iba pred ním stojaci múr. Z následnej akcie prišiel do nášho pokutového územia center z pravej strany, ktorý ale Pindroch bez problémov spracoval. Po Nibovom faule z 42. minúty kopali domáci priamy kop, loptu si postavil Hlohovský a ďalekonosnou strelou k žrdi našej brány otvoril skóre dnešného stretnutia. 1:0

Na druhý polčas sme nastúpili s jednou zmenou v zostave. V 49. minúte zahrávala Podbrezová priamy kop z ľavej strany, Kiwior hlavičkoval do päťky, ale Pindroch bol na svojom mieste. V 60. minúte sa v individuálnej akcii ocitol Soković, ale na úrovni šestnástky bol zastavený Michalom Obročníkom. Následne sa k strele dostal Špyrka, jeho pokus iba tesne minul našu bránu. V 65. minúte sa v skvelej príležitosti ocitol Vestenický, keď dostal prihrávku do šestnástky medzi domácich stopérov. Do strely zasiahol jeden z obrancov a Tomášov pokus smeroval mimo brány. V 74. minúte zahral jeden z domácich hráčov v pokutovom území rukou a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Vestenický a prelomil naše „jedenástkové prekliatie“. 1:1 V 83. minúte prišiel prudký center do našej šestnástky, po ktorom hlavou zakončoval Paraj, ale jeho pokus smeroval vysoko nad. V závere riadnej hracej doby sa v obrovskej príležitosti ocitol domáci Victor Olatunji, ale hlavou mieril nad.

Michal Kuruc, asistent trénera: „My sme mali náročný týždeň, nevyšiel nám pohárový zápas a chceli sme v tomto naštartovať trochu psychiku a dostať sa z pohárového sklamania. Snažili sme sa hrať poctivú defenzívu, hráči to odbojovali a robili sme všetko preto, aby sme sa naštartovali do ďalších zápasov. Som šťastný za bod, aj keď sme mohli napokon pri troche šťastia vyhrať. Na lavičke som zápas prežíval, bojujem za klub, v ktorom som už deväť rokov.“