V mrazivom počasí na východe republiky sme uhrali bezgólovú remízu

MFK Zemplín Michalovce – FC Nitra 0:0

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Kolesár, Žofčák (C) (83. Kountouriotis), Beskorovainyi, Danko, Diarra, Sulley (64. Tounkara), Mancilla, Garcia, Vojtko, Rota

FC Nitra: Pindroch – Charizopulos, Zgrablič, Niba, Chovanec, Machovec, Kóňa (C), Bilovský, Gatarič, Sokovič, Vestenický (80. Fábry)

Rozhodovali: Marhefka – Tomčík, Hrčka

ŽK: Vojtko, Rota, Carrillo – Gatarič, Zgrablič, Vestenický, Pindroch, Fábry

Na zápas 20.kola Fortuna ligy sme vycestovali na pôdu Michaloviec, do brány sa po prvý krát v majstrovskom zápase postavil Branislav Pindroch. V 12.minúte sa v zaujímavej akcii ocitli Charizopulos s Gataričom, ale nepodarilo sa im to dotiahnuť do úspešného konca. V 15.minúte poslal Žofčák dobrý center do našej šestnástky, ale nikto z jeho spoluhráčov ho nedokázal spracovať. V 22.minúte sa v peknej individuálnej akcii predstavil Bilovský, v dobrej pozícii vystrelil, ale Kira bol na svojom mieste. V 30.minúte poslal Žofčák ďalší nebezpečný center pred našu bránu, ale Pindroch dobre zareagoval a loptu skryl do svojej moci. V 38.minúte poslal Casado strelu z 25 metrov, ktorá opečiatkovala spojnicu našej brány. V 42.minúte potiahol Chari loptu popri postrannej čiare, ale jeho akciu zastavil Kolesár.

Na druhý polčas nastúpili obe mužstvá v nezmenenom zložení. V 47.minúte poslal dobrý center do šestnástky Gatarič, ale Bilovský v súboji s Beskorovajnym ťahal za kratší koniec. V 56.minúte sme prekonali obranu domácich, na spätnú prihrávku si nabehol Chovanec a dobrou strelou preveril brankára Kiru, ten ale bol na svojom mieste. Následne sa v obrovskej príležitosti ocitli domáci, Danko z diaľky triafal tesne vedľa. V 60.minúte sa Vestenický ocitol v obrovskej šanci pred poloprázdnou michalovskou bránou, jeho zakončenie Kira vytesnil na roh. V 68.minúte Kolesár obišiel Zgrabliča, zakončiť sa mu ale nepodarilo. V 78.minúte sa blysol brankár Pindroch, keď najprv chytil strelu Kolesára a aj následnú dorážku Beskorovajneho. V 82.minúte predviedli naši hráči dobré obranné zákroky a zblokovali strely Tounkaru aj Kolesára. Do konca zápasu sa ani jednému z mužstiev nepodarilo skórovať, a tak z Michaloviec vezieme bod po bezgólovej remíze.

Ivan Galád, hlavný tréner: „Veľmi sme chceli zvíťaziť, čo bolo vidno na enormnom úsilí hráčov. Futbalovosť ovplyvnil nekvalitný terén, ale tešíme sa, že dve kola pred koncom sme stále v hre o prvú šestku. Podarilo sa nám to už druhý rok po sebe a teraz by sme to veľmi radi zvládli.“

Komentáre