FC MAS Táborsko: Toma – Zavadil, N’Gimbi, Prošek, Klusák, Vozihnoj, Pfeifer (31. Kodad), Březina, Berešík, Kopřiva, Frýdek

FC Nitra: Šípoš – Fabiš, Dubeň, Farkaš (77. Niba), Chovanec (46. Šurnovský), Macho, Vrábel (68. Vestenický), Kóňa (C), Charizopulos (46. Guláš, 79. Kunik), Valenta (46. Danek), Taiwo

Rozhodovali: Julínek – Batík, Dohnálek

Góly: Taiwo (35. z 11m)

ŽK: Vrábel, Kóňa

V úvode zápasu sme boli aktívnejší a mali sme viac z hry. V 7.minúte sa v individuálnej akcii ocitol Taiwo, jeho strelu spoza šestnástky brankár vyrazil na roh. V 13.minúte si súper vypracoval gólovú príležitosť zo štandardnej situácii. Na bránkovej čiare výborne zasiahol Fabiš a loptu vykopol. V 20.minúte sa po kombinačnej akcii Chariho a Fabiša prezentoval dobrou strelou druhý menovaný, jeho pokus brankár vyrazil na roh. V 25.minúte sme zahrávali štandardnú situáciu, na Kóňovu strelu si najvyššie vyskočil Dubeň, ale hlavou netrafil bránu. V 34.minúte bol v šestnástke faulovaný Taiwo a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Taiwo bez problémov premenil. 0:1

Na druhý polčas urobil tréner Galád niekoľko zmien v zostave. V 57.minúte sa do sľubnej šance dostal súper strelou spoza šestnástky, lopta iba tesne minula našu bránu. Následne malo Táborsko niekoľko gólových príležitostí, ale skórovať sa im nepodarilo. V 63.minúte sa sieť rozvlnila aj na našej bránke, ale rozhodca zapískal ofsajdové postavenie. V 70.minúte sa ďalším výborným obranným zákrokom prezentoval Fabiš, keď zabránil gólu zo štandardnej situácii súpera. V 82.minúte hlavou zakončoval Traore, ale brankár Šípoš bol na svojom mieste. V závere stretnutia sme si výsledok ustrážili a pripísali sme si prvú tohtoročnú výhru.

Ivan Galád, hlavný tréner: „Po včerajšom zápase sme mali veľmi dôležitý meeting, kde sme si povedali o našej filozofii a o našich ambíciách. V dnešnom zápase to bolo vidieť. Chlapci hrali pekne, veľmi sa snažili a zaslúžene zvíťazili.“