MŠK Žilina: Holec – Králik, Jánošík (78. Vallo), Holúbek, Fazlagic, Škvarka, Kaša, Mihálik, Anang, Boženik (73. Balaj), Káčer (C)

FC Nitra: Hroššo – Kunik, Farkaš, Križan, Chovanec, Šimončič (C) (83. Charizopulos), Kóňa, A. Fábry, Taiwo, Chobot (53. Steinhübel), Vestenický (68. Kotrík)

Rozhodovali: Smolák – Borsányi, Špivák

Góly: Škvarka (13.), Boženík (53.) – A. Fábry (31.)

ŽK: Križan, A. Fábry – Káčer, Holúbek

V komornej atmosfére pod Dubňom sme odštartovali fortunaligovú sezónu. V 4.minúte sa Vesťo dobre uvoľnil v pokutovom území domáceho mužstva, ale jeho strelu stečoval Kaša. Po rohovom kope z 11. minúty sme mohli otvoriť skóre, Aďov prudký center Taiwo nenasmeroval do bránky. Žilinčania otvorili skóre o dve minúty neskôr, keď zakombinovali v našej šestnáste a Škvarka poslal Šošonov do vedenia. 1:0 Snažili sme sa rýchlo vyrovnať, ale zlyhávali nám koncovka. V 23. minúte Káčer vyskúšal Hroššovu pozornosť, ale ten bol na svojom mieste. V ďalšej sľubnej šanci sa opäť ocitol Škvarka, jeho strelu Kuko stečoval na rohový kop. V 28. minúte Kóňa poslal center do šestnástky na Aďa Fábryho, tomu však domáci obranca nedovolil zakončiť. Vyrovnať sa nám podarilo po viac ako pol hodine, keď Kunik poslal center z pravej strany na Fábryho a ten z tesnej blízkosti vyrovnal. 1:1 O malý moment sme mohli navýšiť skóre, Aďo vysunul z vlastnej polovice šestnástky Taiwa a ten sa ocitol v úniku, ale brankár Holec ho vychytal. Päť minút pred koncom prvého polčasu sa k odrazenej strele dostal Kóňa, no jeho strela tesne minula domácu bránu. Následne si Jánošík narazil loptu v našom pokutovom území a z tesnej blízko prestrelil našu bránku. Hral sa rýchly kombinačný futbal s množstvom šancí na jednej aj druhej strane.

V druhom polčase sme začali zostra. Vesťo vybojoval loptu v stredovom kruhu, vysunul Taiwa na pravej strane, no ten poslal loptu nad domácu bránu. Šošoni sa snažili strhnúť vedenie na svojou stranu. V 52. minúte poslal Mihalík center do šestnástky kde hľadal Boženika, ale Hroššo schoval loptu do svojej moci. Skóre sa menilo v 53. minúte, keď Boženík okamžite po autovom vhadzovaním mieril do šestnástky a tam sa poriadne oprel do lopty. Strelu ešte tečoval obranca Farkaš a Hroššo nemal v protipohybe nárok. 2:1 V 60. minúte Boženík posunul loptu do strany Mihalíkovi a ten mal na kopačke tretí gól Žiliny, Hroššo však jeho delovku vyrazil. Na opačnej strane sa do zakončenia dostal Taiwo, ale Kaša jeho strelecký pokus zblokoval na rohový kop. V 66.minúte sa po rohovom kope ocitol v obrovskej šanci Križan, no hlavičku nasmeroval iba do pravej žrde Holecovej bránky. Hrala sa prelievala zo strany na stranu. V 81.minúte sa do šance dostal opäť Taiwo, ale loptu nedokázal hlavou dopraviť do siete. V závere zápasu sme sa snažili pridať vyrovnávajúci gól, ale ten nám dopriaty nebol, a tak po stretnutí bohatom na gólové príležitosti cestujeme pod Zobor bez bodu.

Ivan Galád, hlavný tréner: „Pred sezónou sme si dali dva ciele – prvý cieľ bol hrať aktívnejšie, ofenzívnejšie a vytvárať si šance a druhý cieľ bol bodovať. Prvý sme čiastočne splnili, pretože naozaj sme mali tri veľké šance a  je škoda, že sme ich nepremenili. S prehrou odchádzame naozaj smutní. O to viac sa budeme tento týždeň snažiť, aby sme sa v domácom zápase pred našimi divákmi a na novom štadióne pokúsili bodovať.“