Chlpíkov memoriál si v sobotu pripíše 27.ročník

Tradičný zimný turnaj dorastu sa presunul do príjemnejšieho ročného obdobia. Memoriál Erika Chlpíka si v sobotu 28.7.2018 pripíše už 27.ročník. Podujatie je organizované ako spomienka na tragicky zosnulého Erika Chlpíka, ktorý bol talentovaným odchovancom FC Nitra a taktiež mládežnícky reprezentant bývalej ČSFR. Jeho život ukončila dopravná nehoda tesne pred Vianocami, zomrel 22. decembra 1990 vo veku 16 rokov.

Turnaj sa každoročne teší medzinárodnej účasti, v tomto ročníku sa proti zverencom trénera Petra Hnilicu postavia dve maďarské mužstvá Honvéd Budapešť a Puskáš Akadémia a český tím FC Fastav Zlín. Hrať sa bude vo formáte „každý s každým“.

Podľa svoj hlavného trénera našej U17 je turnaj spestrením prípravného obdobia pred štartom sezóny. „V prípravnom období nehovoríme o ambíciách, turnaj ponúka dobrú konfrontáciu s kvalitnými zahraničnými súpermi. Pokračujeme v príprave na majstrovskú súťaž. V zápasoch prestriedame všetkých hráčov, ktorým sa budeme snažiť dať rovnaký priestor, aby sa ukázali a porovnali sa so súpermi. Budeme hrať tri zápasy za jeden deň v horúcom počasí, bude to náročné, ale chceme to zvládnuť tak, aby sme boli spokojní a aby sme videli progres v prípravných zápasoch.“ Memoriál Erika Chlpíka sa pôvodne organizoval v zimnej príprave a bol venovaný staršiemu dorastu. „Zmenu vítame. Chlpíkov memoriál má svoju kvalitu, pravidelne prichádzajú silní súperi a sedemnástka takto získala výborný turnaj do prípravy,“ netají spokojnosť Hnilica. Počasie na sobotu hlási tropických 32 stupňov a my dúfame, že prídete v hojnom počte podporiť našich chlapcov. Všetci ste vítaní!

 

PROGRAM:

10:30   FC NITRA – PUSKAS AKADEMIA
11:45   FC FASTAV ZLÍN – HONVÉD BUDAPEST
13:00   FC NITRA – FC FASTAV ZLÍN

OBEDNÁ PRESTÁVKA

15:15   PUSKÁS AKADÉMIA – HONVÉD BUDAPEST
16:30   FC NITRA – HONVÉD BUDAPEST
17:45  PUSKÁS AKADÉMIA – FC FASTAV ZLÍN

19:00   SLÁVNOSTNÉ VYHODNOTENIE TURNAJA

 

PROPOZÍCIE:

Kategória:   mladší dorast U17 (hráči narodení po 1.1.2002)
Miesto konania:   Futbalový areál FC Nitra, prírodná tráva
Dátum konania:   28. júl 2018
Hrací systém:   každé družstvo odohrá zápas s každým
Hrací čas:   2 x 25 minút, polčasová prestávka 10 minút
Striedanie hráčov:  počas zápasu neobmedzene, iba posledných 10 minút zápasu t.j. od 40 min. –  IBA 1 hráča, z dôvodu zdržiavania hry
Bodovanie:   víťazstvo – 3 body
remíza – 1 bod
prehra – 0 bodov
O konečnom poradí turnaja rozhoduje:   celkový počet bodov
vzájomný zápas
celkové skóre
vyšší počet strelených gólov
Individuálne ocenenia:   najlepší brankár, najlepší hráč a najlepší strelec turnaja

 

Komentáre