Nitrička strieborná na Memoriáli Ladislava Baláža

V piatok 20.7.2018 sa pod Zoborom konal už 39. ročník medzinárodného turnaja. Náš starší dorast tento rok postupne preverili rovesníci z dvoch českých mužstiev 1.FC Slovácko a Zbrojovka Brno a maďarský tím Videoton FC.

Výsledky:

FC Nitra – 1.FC Slovácko 0:3
Zbrojovka Brno – Videoton 1:0
FC Nitra
– Zbrojovka Brno 1:0  (gól: Németh)
1.FC Slovácko – Videoton FC 2:0
FC Nitra – Videoton FC 1:0   
  (gól: Danek)
1.FC Slovácko – Brno 2:1

Poradie: 1. Slovácko 9b, 2. Nitra 6b, 3. Brno 3b, 4. Videoton 0b

Individuálne ceny: najlepší brankár Tomáš Frühwald (FC Nitra), strelec Jiří Švrček (Zbrojovka Brno), hráč Krisztián Laczkó (Videoton FC)

Ceny odovzdávali predstavitelia FC Nitra Ľubomír Moravčík, Marián Süttö a Igor Demo.

 

Martin Babinec, hlavný tréner FC Nitra U19: „Do turnaja sme vstupovali s novými hráčmi, boli to pre nás prvé zápasy. Proti Slovácku sa trochu prejavila nezohratosť, chceli sme vidieť nových hráčov, ktorí k nám prišli z iných klubov. Zápas sme nezvládli, hoci mali sme aj my nejaké šance, ale súper zaslúžene zvíťazil. V druhom zápase s Brnom už nastúpili viacerí naši hráči, čo sa prejavilo na organizácii hry, bolo to živšie, dynamickejšie. V niektorých momentoch nás podržal nový brankár Tomáš Frühwald, ktorý sa ukazuje ako veľmi talentovaný a perspektívny. V poslednom zápase s Videotonom sme chceli zvíťaziť a obhájiť druhé miesto. Po ťažkom týždni to chlapci bojovnosťou zvládli, aj keď sme hrali dlhší čas bez vylúčeného hráča. Celkovo turnaj splnil účel, videli sme hráčov v akcii a už sa tešíme na veľmi silný turnaj Cee Cup do Prahy. V základnej skupine sa od stredy stretneme so Spartou Praha, Palmeirasom z Brazílie a Sarajevom.“

FC NITRA: Búš, Frühwald, Horváth – Sádovský, Maďarik, Elexa, Tvrdý, Vaško, Kóša, Cehula, Strakoš, Pochylý, Čapkovič, Šútorík, Lichý, Németh, Hambálek, Tancik, Dojčinovič, Segény, Danek, Stovička. Tréneri Babinec, Štefanka.

 

 

Zdroj: My Nitrianske noviny

Zdroj foto: Martin Kilian (MY Nitrianske noviny)

Komentáre