,,Opäť sa dostať na víťaznú vlnu,“ želá si Matúš Kunik

V sobotu popoludní nás čaká štvrtý zápas nadstavbovej časti Fortuna ligy. V Zlatých Moravciach sa vzoprieme hráčom z Podbrezovej. So Stredoslovákmi máme v sezóne vyrovnanú sériu. V 8. kole sme doma zvíťazili 1:0 po góle Tomáša Kóňu a v odvete sme na pôde súpera nestačili na Železiarov, keď o zápase opäť rozhodol jediný gól. V poslednom majstrovskom zápase sme nepodali ideálny výkon, hráči mali počas sviatkov možnosť zresetovať hlavy. ,,Voľno nám pomohlo. Fyzicky aj psychicky sme sa dali dokopy. Prežili sme pekné sviatky s rodinami, ale posledný zápas máme stále v hlavách. V sobotu nás čaká Podbrezová a my sa budeme snažiť revanšovať výsledkom,“ hovorí Tomáš Kóňa. Železiari stavajú na dobrej obrane, od začiatku roka inkasovali iba trikrát. ,,Čaká nás dobrá defenzíva. Pobrezová pod trénerom Fabuľom hrá veľmi kompakte vzadu a momentálne sa im darí. Občas sa stretávame aj s Nitranom Matúšom Mikušom, oni sa na nás veľmi chcú dotiahnuť a chcú zabojovať o siedmu priečku. Myslím si, že to bude kvalitný zápas.“ Tomáš vie, že ak si chceme upevniť siedme miesto, musíme v sobotu bodovať naplno. ,,My chceme ostať na vedúcej pozícii v tabuľke o udržanie sa a nechceme, aby sa k nám niekto priblížil.“

Krajný obranca Matúš Kuník hovorí, že ideme do zápasu s jednoznačnou misiou. Získať tri body. ,,Čaká nás náročný súper. Chceme vyhrať a ukázať, že vieme hrať futbal. Dokázať, že Michalovce boli náhoda.“ Kuna sa bude musieť mať na pozore pred útočníkmi hostí. ,,Podbrezová má dobrých útočníkov hlavne na hrote, vedia sklepávať loptu, na krajoch majú rýchlych hráčov. Budeme sa snažiť eliminovať ich a skórovať.“ V sobotu budú naši hráči potrebovať fanúšikovskú podporu, aby im to dodalo nový vietor do plachiet. ,,Dúfam, že nás fanúšikovia prídu podporiť. Dodá nám to silu, aby sme sa mohli opäť dostať na víťaznú vlnu. Futbal hráme pre nich.“

,,Podbrezová je veľmi kvalitné mužstvo, budeme musieť hrať proti nim ako hladné levy. Posledný zápas sme prehrali, preto musíme v najbližšom zápase hrať svoju hru a vyhrať ho. Je to veľmi dôležité z tabuľkového postavenia,“ varuje pred silou nášho najbližšieho súpera Macdonald Niba. Ten si v zápase bude musieť dať pozor na ofenzívnych hráčov, ktorí budú chcieť zaťažiť naše konto. ,,Podbrezová má kvalitných útočníkov, ktorých je náročné brániť. V rámci ligy sa neustále stretávame s kvalitnými hráčmi, ktorí sú veľmi silní.“ Počas týždňa sa naši hráči poctivo pripravovali, aby v sobotu mohli vydať zo seba čo najviac. ,,Do najbližšieho duelu musíme vložiť to najlepšie, čo máme a bojovať až do konca. Je to nový zápas, do ktorého ideme s čistým štítom. Musíme pre víťazstvo urobiť maximum.“

 

Vzájomné zápasy:

16.9.2017 19:00
FC Nitra – FC Železiarne Podbrezová 1:0 (0:0)
gól: Kóňa (58.)
2450 divákov

9.12.2017 14:00
FC Železiarne Podbrezová – FC Nitra 1:0 (1:0)
gól: Krivák (38.)
637 divákov

 

 

 

Komentáre