Gundoví zverenci vyhrali medzinárodný turnaj v Olomouci

Naša U13 s hlavným trénerom Petrom Gundom cestovala na víkend do Čiech, v Olomouci sa konal medzinárodný turnaj. Počas dvoch dní si postupne zmerali sily s Cambridge United FC, Vasas Kubala Academy, FA SK Sigma Olomouc, Vasalund’s IF, AC Sparta Praha s MKS Kluczbork. Naši mladší žiaci potvrdili svoju kvalitu a z turnaja sa vrátili s cenným triumfom. ,,Turnaj skončil nad naše očakávanie. Boli tam veľmi silné mužstvá, odohrali sme šesť kvalitných zápasov po tridsať minút. Štyri zápasy sme vyhrali a dva remizovali, ale hlavnú časť sme absolvovali bez prehry,“ hovorí tréner družstva Peter Gunda a jedným dychom dodáva, že turnaj bol na veľmi vysokej úrovni. ,,Turnaj bol veľmi dobre zorganizovaný, výborné mužstvá, rôzne futbalové školy, dostali sme pozvánky na priateľské zápasy od ostatných účastníkov. Nabrali sme nové skúsenosti, opäť sme sa mohli konfrontovať s inými súpermi a mne to ukázalo, na akej úrovni sa nachádzame.“  Naši hráči potvrdili fakt, že pod Zoborom vyrastajú perspektívni futbalisti. ,,Zanechali sme veľmi dobrý dojem, či už herný, ale aj výsledkový. Po prvom dni sme mali na svojom konte tri vyhraté zápasy. Druhý deň už nebol tak výsledkovo úspešný, kde sme mali dve remízy a jednu výhru. Čo sa týka súperov, druhý deň bol náročnejší, kluby boli ešte kvalitnejšie. V predposlednom zápase mužstvo ukázalo charakter, keď sme s Olomoucom otáčali z 0:2 na 2:2. Do posledného zápasu sme vstupovali s vedomím, že iba v prípade výhry sa staneme víťazmi turnaja, Vasas sme porazili 1:0.“
Spoza rieky Moravy si naši hráči prinášajú aj individuálne ocenia, Adrián Fiala sa stal najlepším hráčom turnaja a Patrik Dulay dostal ocenenie najlepší strelec.

Zostava: Chvostek, Zúzik – Grác, Kupec, Burák, Korec, Lipovský, Komora, Čerňanský, Varga – Hodúr, Čurilla, Kóša, Kollár, Bujna, Búcora – Kysucký, Baláž, Dulay, Fiala

Program:

Sobota
Cambridge United FC – FC Nitra  0:2 (Dulay 2x)
FC Nitra – MKS Kluczbork  7:1 (Dulay 2x, Čurilla, Fiala, Kóša, Bujna, Grác)
AC Sparta Praha – FC Nitra  0:2 (Dulay, Fiala)

Nedeľa
FC Nitra – Vasalund’s IF 0:0
FA SK Sigma Olomouc – FC Nitra  2:2 (Kóša 2x)
FC Nitra – Vasas Kubala Academy  1:0 (Bujna)

 

Zdroj foto: www.sigmafotbal.cz

  

 

Komentáre