AFC Nové Mesto nad Váhom – FC NITRA 1:4 (0:1)

1. PRÍPRAVNÝ ZÁPAS

AFC Nové Mesto nad Váhom – FC NITRA 1:4 (0:1)

 

AFC Nové Mesto nad Váhom: Belic – Beňo, Šupka, Múdry, Mikeš, Múdry, Jurica, Lopušan, Kubrický, Holiček, Martinko – Fabián Briška, Miklovič, Horňáček, Bošanský, Vlado

FC NITRA: Šipoš – Niba, Vencl, Kuník (46. Fabiš), Chovanec (46. Šurnovský), Šimončič (46. Macho), Machovec (46. Kotrík), Chari (46. Fábry), Steinhübel (46. Chobot), Valenta (46. Guláš), Balaj (46. Lola)

Rozhodovali: Poruban – Fabian, Baňár

Góly: Bošanský (86.) – Balaj (6. z 11m), Kotrík (75.), Fábry (79.), Lola (87.)

 

Stretnutie sa začalo za hustého sneženia na dosť ťažkom teréne. V šiestej minúte Chari vysunul Valentu, ktorý bol faulovaný v pokutovom území. Následnú penaltu s prehľadom premenil Balaj. V zápetí sa v dobrých šanciach ocitli Valenta a Chari, no gólovo sa nepresadili. Po viac ako pol hodine hry Steinhübel prekonal domáceho brankára, ale na bránkovej čiare vykopol loptu domáci obranca. V závere prvého polčasu domáci prebrali iniciatívu, ale gól sa im streliť nepodarilo.

Tréner Galád do druhého polčasu spravil viacero zmien. Po zmene strán sme neprestávali útočiť. V štyridsiatej deviatej minúte sa v šanci ocitol Kotrík po individuálnej akcii Guláša. V päťdesiatej ôsmej minúte sa do dobrej pozície dostal opäť Kotrík, ktorého vysunul Fábry. O pár minút neskôr Guláš nastrelil brvno. Štvrť hodinu pred koncom riadneho hracieho času Fabiš dobrým centrom našiel Kotríka a ten hlavou nasmeroval loptu do siete. O minútu na to sa Guláš ocitol zoči – voči brankárovi, z tesnej blízkosti prestrelil. V sedemdesiatej deviatej minúte sa k lopte vo vnútri šestnástky dostal Niba a z piatich metrov trafil tyčku. Následnú dorážku bez problémov premenil Fábry. Po krídelnej akcii sa v osemdesiatej piatej minúte presadilo aj domáce mužstvo. Stretnutie sa dohrávalo na ťažkom teréne. Bodku za zápasom spravil Lola, keď po individuálnej akcii upravil skóre na konečných 1:4.

 

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,Vstúpili sme do sezóny pekným víťazstvom. Strelili sme štyri góly a mohli sme ešte nejaké pridať. Je to ešte len začiatok, čakajú nás pekné pracovné dni.“

 

Zdroj foto: http://afcpovazan.sklub.eu/

 

Komentáre