Nitrička dobročinnou zbierkou podporí Jozefa Homolu

Vianoce sa pomaly blížia a Únia ligových klubov zorganizovala v adventných kolách Fortuna Ligy charitatívnu zbierku pre ľudí, ktorí to najviac potrebujú. Pomôcť môže každý, stačí keď si najbližšom domácom zápase Nitričky zakúpite drevené vianočné ozdoby so symbolom NAŠA LIGA. Tieto ozdoby sa dajú použiť rôzne, naši chlapci si s nimi ozdobili klubový vianočný stromček. 🙂 Okrem toho bude k dispozícii aj set vianočných ozdôb s logom FC Nitra. Set je v tvare Esencie hry, t.j. tvaru trofeje pre majstra Fortuna Ligy. Set vianocnych ozdôb sa bude predávať za 20€ a presná polovica z tejto sumy pôjde do zbierky a následne ľuďom, ktorí to potrebujú. Budeme Vám vďační za každý jeden príspevok do zbierky.

 

Pre koho je zbierka venovaná v našom klube?

 

Pán Jozef Homola sa narodil 23. októbra 1970  v Nových Zámkoch. Už od útleho detstva sa venoval futbalu, ktorý sa mu ale neskôr stal osudným. Spolu s otcom začal navštevovať zápasy Plastiky. Najpamätnejšia sezóna pre neho je 1979, keď Trogári postúpili do prvej ligy. V týchto zápasoch chodil sledovať svoj brankársky vzor Petra Palúcha. Nevynechal ani jeden domáci zápas a vždy Nitričke fandil, aj v ťažkých zápasoch proti súperom ako Dukla Praha, Sparta Praha, Spartak Trnava či Slovan Bratislava. Futbalu zasvätil celý svoj život. Ako aktívny brankár si niekoľkokrát zahral aj za výber západoslovenského kraja. Taktiež reprezentoval výber Nových Zámkov, dokonca s kapitánskou páskou na ľavej ruke. V roku 1992 prišiel pánovi Homolovi povolávací rozkaz na dvojročnú vojenskú službu. Aj tu sa aktívne venoval futbalu. Pri jednom futbalovom zápase si zranil chrbticu a po niekoľkých operáciách ochrnul. Na dlhých devätnásť rokov bol pripútaný na invalidný vozík. Na futbal však nezanevrel a snažil sa žiť naplno ako len mohol. Nezanevrel ani na Nitru a chodil ju stále povzbudzovať.

Približne pred tromi rokmi začal intenzívne rehabilitovať a schudol štyridsať kilov. Vďaka tomu, sa mu vrátil cit do ľavej nohy, ktorá bola úrazmi kompletne znecitlivená. Pán Homola denne cvičil. Počas rehabilitácie nastali aj slabšie momenty, keď chcel so všetkým seknúť a prestať s rehabilitáciou. No viera v to, že raz bude opäť chodiť bola silná. 12. decembra 2016 sa po devätnástich rokoch opäť postavil na vlastné nohy. Stále však napredoval a rehabilitácia prinášala ďalšie ovocie. O osem mesiacov invalidný vozík odložil do kúta, kde pomaly zapadá prachom. Počas tejto rehabilitácia ho podporovali rodina, známi, kamaráti a nitrianski futbalisti, ktorým ďakuje.

Komentáre