FC NITRA: Baláži  – Paľo, Kóša, Straňák, Fábry (90. Sádovský), Chobot, Fabiš, Guláš (79. Kubica), Šútorík, Macho (C), Dojčinovič (71. Rybanský)

Šachťor Soligorsk: Stankevich – Ebong, Mosichev (79. Narivonchik), Bal, Senko (53. Kozel), Kutsepalov, Tupalov, Boltrushevich, Tsevan, Yankovsky, Kazakov (55. Starostin)

Rozhodovali: Jakupovic – Dujak, Lazič,

Góly: Fábry (36.), Dojčinovič (51. a 61.)

ŽK: Kóša, Fábry, Macho, Baláži – Starostin, Kozel

V upršanom počasí sme sa pustili do odvety druhého kola Mládežníckej Ligy Majstrov. Prvú veľkú šancu v zápase sme mali, keď sa Macho dostal k odrazenej lopte, strela však smerovala do stredu brány. O malý moment sa k slovu dostal Fábry, jeho pokus len tesne minul hosťujúcu bránku. V siedmej minúte Chobot potiahol loptu po ľavej strane, prihral na Fábryho, loptu mu skĺzla z nohy a putovala mimo priestoru bránky. V dvadsiatej minúte sa do zakončenia tlačil Chobot, brankár ho vychytal. O tri minúty na to, sa do zakončenia dostal Fábry, jeho pokus pred bránkovou čiarou vykopol bieloruský obranca. Hostia to skúšali centrovanými loptami, s ktorými sme si dokázali poradiť. V tridsiatej minúte sa v pokutovom území dobre uvoľnil Chobot, no nastrelil bočnú sieť. Po viac ako pol hodine hry sme po priamom kope mali obrovskú šancu, keď Marek Fábry nedokázal pretlačiť loptu do siete. Gól sme si zakričali v tridsiatej siedmej minúte, keď sa na pravej strane dobre uvoľnil Guláš, poslal center do šestnástky a Fábry doťukol loptu do siete.

Po zmene strán sme sa hneď zahryzli do súpera. V päťdesiatej minúte sme zahrávali rohový kop, centrovaná lopta sa dostala ku Gulášovi, ktorý posunul na Fabiša a jeho center na prvú tyč dorazil do bránky Dojčinovič, 2:0. O dve minúty sa do hlavičkového zakončenia dostal Fábry, jeho pokus smeroval mimo troch žrdí. Po viac ako hodine hry sme zahrávali rohový kop. V skrumáži tiel sa nám nepodarilo loptu dotlačiť za bránkovú čiaru. O minútu na to, sa krásne uvoľnil Dojčinovč a prízemnou strelou prekonal brankára, 3:0. Hostia sa snažili znížiť, ale s ich pokusmi sme si dokázali poradiť. V sedemdesiatej siedmej minúte sa do zakončenia dostal bieloruský útočník, Baláži bol proti. V ďalšej akcii to hráči skúšali centrovanou loptou, ale bez gólovej odozvy. V osemdesiatej siedmej minúte sme si z hlboka vydýchli, keď Fabiš vykopol loptu z bránkovej čiary. Takmer 800 divákov na tribúne videlo neuveriteľný obrat v odvete, ktorý nám zabezpečil postup do boja o osemfinále Mládežníckej Ligy Majstrov.

Martin Babinec, hlavný tréner: ,,My sme išli do zápasu s dvoj gólovým mankom, ale s takou dôverou vo vlastné sily, že s týmto výsledkom sa dá niečo urobiť. Na chlapcov som veľmi hrdý. Otočiť zápas, postúpiť, nedostať gól na ťažkom teréne s kvalitným súperom, čo bolo veľmi dôležité. Veľká poklona pre našich hráčov, že zápas zvládli vo veľkom štýle.“