Trogári osedlali prešovských Koniarov

Naši chlapci predviedli skvelý výkon v druhom polčase 3.kola FL a po jednoznačnej výhre 4:0 si na popradskom ihrisku do tabuľky pripísali ďalšie tri body. Momentálne sa nachádajú na treťom mieste za tímami Slovan Bratislava a Spartak Trnava. O piatkovom zápase hovorí Tomáš Kóňa: ,,Zápas by som hodnotil veľmi pozitívne a rozdelil by som ho na dve polovice. Prvá polovica nám nevyšla, v ofenzívnej časti sme sa nepresadzovali. Druhý polčas bol úplne odlišný, veľmi efektívny z piatich striel sme strelili štyri góly a z toho nepremenená penalta.“ Skúsený záložník otváral skóre exportnou strelou spoza šestnástky. ,,Vyplývalo to z hry, ja som chcel iba trafiť bránu a padlo to za brankára, za čo som rád. Nebolo to nič natrénované,“ opísal gólovú akciu Kongo. Podľa jeho slov tréner Galád cez polčas pridal aj na intenzite hlasu. ,,Bol tam aj zvýšený hlas v kabíne, ale nás to povzbudilo. Nepoložili sme sa a pomohol nám ten prvý gól. Následne sme sa upokojili, kontrolovali sme hru.“

Nitričke vyšiel vstup do sezóny, keď v prvých troch zápasoch získala sedem bodov a ani raz neinkasovala. ,,Chceli sme zachytiť začiatok sezóny. Získať pár bodov, držíme sériu bez prehry aj bez inkasovaného gólu, čo je fantastické. Ťažíme z eufórie z postupu. To sebavedomie u mladých hráčov, ale aj u nás starších, stúpa a čím ďalej si viac veríme. V lige sme sa už oťukali a teraz to budeme musieť potvrdzovať,“  vraví Lukáš Hroššo. Teší ho, že v lige ešte neinkasoval, ale ako sám hovorí dôležité sú víťazstvá. ,,Nie je to len o mne, ale o celom mužstve lebo bránime dobre. Pár šancí som tam pochytal ale určite musíme mať aj šťastie. Ja som rád, že sa v lige prezentujeme aj týmto  zrkadlom a hlavne, že sme neprehrali, víťazstvá sú dôležitejšie ako nuly.“ Cesta z Popradu bola dlhá ale o to víťazstvo príjemnejšia. ,,Cesta z  Popradu bola príjemná, ale že by sme to nejako extra oslavovali tak to nie, každý mal dobrý pocit z odvedenej práce. V druhom polčase sme zabrali viacej a padli ozaj nádherné góly. S chalanmi sme sa podpichovali, že jeden dal krajší gól od druhého,“ dodáva strážca nitrianskej svätyne.

Do zápasu sa dostal aj Aurelien Lola, ktorý po viac ako hodine hry vystriedal Ivančíka. Tréner Galád týmto striedaním chcel oživiť hru. ,,Tréner mi povedal, že musím byť impulzom pre hru, že musíme dať góly a to sa nám podarilo, som spokojný.“ Francúzsky rýchlik bol so svojim výkonom spokojný tak na päťdesiat percent. ,,Aj som  spokojný s výkonom aj nie. Myslím si, že môžem dať gól, ale potrebujem viac času, aby som nabral potrebnú sebadôveru.“ Lola už má skúsenosti z prvoligovýmn futbalom ešte z čias, keď bol teeneger. ,,Ešte ako mladý osemnásť ročný som hral v Bulharsku asi 7 zápasov, šesť mesiacov som tam pôsobil. To som bol mladý a až teraz začínam kariéru,“ dodáva na záver nášho rozhovoru.