,,Ukázať viac z toho, čo vieme my,“ želá si pred zápasom Andrej Ivančík

Fortuna liga cez víkend pokračuje druhým hracím kolom a naši hráči pred domácim publikom vyzvú mužstvo MFK Zemplín Michalovce. Trogárom vyšiel úvodný duel proti Žiline, keď úradujúceho majstra zdolali 1:0 po góle Filipa Balaja. Šéfovi nitrianskej lavičky neunikol zápas Michaloviec v Trnave.  ,,Michalovce odohrali prvé kolo v Trnave. Tento zápas sme pozorne sledovali a myslím si, že nás čaká veľmi atraktívny súboj a súper.“  Nitrania na zápas II. kola nastupujú s rešpektom. ,,Každé mužstvo, ktoré chce niečo dosiahnuť má rešpekt pred súperom, proti ktorému hrá.“  Podľa slov hlavného lodivoda FC Nitra nás čaká iný duel ako bol proti Žiline. ,,Čaká nás úplne odlišný súper, úplne iná stratégia hry a verím, že tam budú podobné emócie ako boli v prvom kole,“ jedným dychom dodáva, že ho teší fakt, že na štadión si našlo cestu také veľké množstvo ľudí: ,,Všetci hráči vnímajú pozitívne návrat nitrianskeho fanúšika a my sa budeme snažiť aby s nami zostal aj v nasledujúcich zápasoch. Keďže fanúšikovia k nám prišli, tak našou úlohou je si ich udržať. S úctou pozeráme na ten zápas čo bol v sobotu, najmä na divácku kulisu a podobnú úctu by sme im radi prejavili aj v nasledujúcom zápase vo forme dobrého športového výkonu,“ dodáva tréner Ivan Galád.

 Veľké množstvo divákov si pochvaľuje aj Andrej Ivančík. ,,Bolo to fantastické! Toľko ľudí si ani nepamätám na štadióne, ak nerátam Malagu, kde som bol ako divák. Je to skvelé, že sa ľudia vrátili opäť na štadión a že to môžem prežívať spolu s mojimi spoluhráčmi. Sám hovorí, že zápas so Žilinou ukázal na čom je potrebné popracovať. ,,Ukázal nám to, že máme na čom pracovať. Žilina hrala veľmi dobre a ukázala nám, že môžeme hrať aj so silnejšími súpermi ak sa dobre pripravíme.“  Vo víkendovom zápase budú práve Nitrania tí, ktorí budú musieť čo to ukázať zo svojho futbalového umenia. ,,Budeme musieť viac hrať a ukázať z toho čo vieme my. Budeme sa snažiť o náš kombinačný futbal a baviť divákov naďalej.“

Podobného názoru je aj náš Aďo „Iniesta“ Fábry. ,,V sobotu sa chceme prezentovať tým našim štýlom hry, dobre brániť a súpera dostať pod tlak rýchlymi útokmi a chceme držať loptu.“ Fanúšikov by rád pozval v sobotu na futbal. ,,Chcel by som fanúšikom odkázať, aby prišli v takom hojnom počte a dúfam, že sa budú dobre baviť ako proti Žiline a budú nám fandiť,“ dodáva na záver.

Zápas druhého kola FL má výkop o 19:00 a všetci ste vítaní!

Komentáre