MFK Liptovský Mikuláš – FC Nitra 1:1 (0:1)

MFK Liptovský Mikuláš: Šavol – Šimún, Papaj, Janec, Andrić, Poremba (80. Staš), Matić, Laco, Lišivka, Kucharčík, Špilár (69. Jasenovský)
FC Nitra: Hroššo – Ďurek, Križan, Charizopulos (61. Fábry), Balaj (71. Ngeyitala), Valenta, Chovanec, Kotrík, Šimončič, Kuník (82. Abrahám), Vencl

Rozhodcovia: Ježík – Lieskovský, Jekkel
Diváci: 420

Úvodnú opatrnú 20 minútovku ukončil prienik Kuníka po pravej strane, po prihrávke ktorého poslal hostí do vedenia Balaj. Takmer po identickej akcii mohol o 3 minúty vyrovnať Špilár, nemieril však presne. Nitrania kontrolovali hru no do vážnejších šancí sa nedostávali. Za zmienku stojí len strela Kuníka v závere polčasu, ktorá šla nad domácu bránku. Po zmene strán to boli domáci, ktorí v snahe vyrovnať sa viac tlačili dopredu a po hodine hry si v krátkom slede vybojovali dve príležitosti, ktoré ale nepremenili. Definitívne mohol poistiť víťazstvo hostí Fábry, ktorý sa 10 minút po svojom príchode na ihrisko ocitol vo výbornej pozícii, dlhé spracúvanie lopty sa mu však stalo osudné a z tejto šance rezultoval nakoniec len rohový kop.Domáci stále cítili svoju šancu a trpezlivosť sa im vyplatila 5 minút pred koncom, kedy vyrovnali z pokutového kopu. Nitra sa ešte v závere snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu no jej snaženie ovocie neprinieslo. Strata dvoch bodov mrzí, ale výsledky ostatných zápasov naznačujú, že Nitrania zvedú kľúčový boj o možno postupovú druhú priečku túto sobotu o 17:00 Pod Zoborom s Bardejovom.