FK Dubnica nad Váhom – FC Nitra 1:1 (0:0)

Prípravný zápas

FK Dubnica nad Váhom: Chudý – Rešetka, Švec, Nomilner, Knižka, Sedláček, Vaculík, Bílovský, Kuzma, Petráš, Čurík, Vavruš, Kubiš, Janco, Martinek, Dudnyk, Cyprian, Párkaň, Pagáč, Levai

FC Nitra: 1. polčas: Šípoš – Regäsel, Kolčák, Djiby Ba, Fabiš, Chribík, Mustafić, Šefčík (23. Ferleťák), Pagliuca, Meszároš, Jendrišek (C)
2. polčas: Trnovský – Tancík, Ferjani, Šuľa (C), Rédeky, Käuper, Vrábel, Ferleťák (65. Kindsvater), Kurt, Bias, Franko

Góly: Kurt (88.) – Janco (78. z 11m)

Rozhodovali: Proč – Vojtík, Brna

Na tretí prípravný zápas sme vycestovali za súperom do Dubnice. Prvá šanca sa zrodila v 5. minúte, Jendrišek unikol, prihral Meszárošovi, ktorý mieril tesne vedľa. V 15. minúte strieľal Jendrišek mimo priestoru brány. V 39. minúte unikol Ferleťák po ľavej strane, prihrával Mustafičovi ale ten trafil priamo do brankára.

V 53. minúte unikol Tancík, nahrával Kurtovi, jeho strelu domáci goalman vystihol. V 65. minúte sme zahrávali priamy kop, dobrú strelu Kurta brankár zneškodnil. V 71. minúte potiahol loptu Kindsvater po kraji, prihral pod seba Käuperovi, ale v neprehľadnej situácii brankár jeho strelu vystihol. V 77. minúte odpískal hlavný rozhodca pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil domáci Janco a s prehľadom premenil. 1:0 V 88. minúte sme zaznamenali vyrovnávajúci gól. Käuper prihrával za obranu domácich, kde bol pripravený Kurt, a ten sa nemýlil. 1:1

Peter Lérant, hlavný tréner: „Prvý polčas sme hrali už približne v takej zostave, ktorá by mohla spĺňať ligové kritériá. Zároveň sme tam mali 3-4 šance, z ktorých sme mohli dať góly po krídelných akciách. Súper mal iba nejaké strely z diaľky. Do druhého polčasu sa vystriedali obe jedenástky. Sinan Kurt si vytvoril tri dobré šance, som rád, že aspoň jednu premenil. Druhý polčas už bol taký nezohratý, čo sa týka organizácie aj defenzívnej činnosti. Bolo tam veľa nových hráčov aj veľa chýb, z čoho pramenil aj pokutový kop. Ale tento zápas splnil náš cieľ, prvý polčas nám ukázal, že máme na čom stavať. Ešte sú tam dve-tri pozície, pri ktorých budeme musieť nájsť ideálne riešenie, ale myslím si, že to bude dobré.“