Na uvoľnený post športového riaditeľa prichádza Henrich Benčík

Nitrianskej futbalovej verejnosti dobre známe meno. Henrich Benčík svoju futbalovú kariéru začal práve v meste pod Zoborom. Dnes prichádza späť do svojho materského klubu, ale už nie ako hráč. Vykonávať bude funkciu športového riaditeľa.

Henrich Benčík s futbalom začínal v rodnej Nitre. Už ako 19-ročný sa na poste hrotového útočníka prepracoval do A-mužstva FC Nitra a následne pôsobil v niekoľkých slovenských kluboch (Zlaté Moravce, Trenčín, Petržalka). Keď v roku 2002 prišla možnosť vyskúšať si zahraničný chlebík, smerovali jeho kroky do tureckého klubu Denizlispor. Zahraničie Heňovi očividne zachutilo, pretože ďalšie roky strávil za hranicami Slovenska. Jednu sezónu v českom tíme FK Teplice a viac ako 8 rokov pôsobil vo futbalovom Nemecku. Ako jeho najvýznamnejšie angažmán môžeme označiť 2-ročný kontrakt v klube SC Freiburg a 155 štartov v 2. Bundeslige. V lete roku 2014 sa vrátil do rodného mesta a v nitrianskom drese odohral dve sezóny v najvyššej súťaži. Od roku 2019 je na futbalovom „dôchodku“.

Futbalový talent Henricha Benčíka nezostal nepovšimnutý ani pre našu reprezentáciu, počet štartov v najcennejšom drese sa zastavil na čísle 11.

Od dnešného dňa bude bielo-modré farby hájiť z pozície športového riaditeľa. Na otázku, ako sa zrodila táto spolupráca, začal Henrich pekne poporiadku. „S pánom Hammerom sme sa prvýkrát stretli zhruba pred rokom, keď som pôsobil ako asistent trénera FC Nitra. Pomohol som mu prekladať niektoré jednania v záujme o kúpu klubu. Vtedy sa spolupráca nevydarila. Opäť sme sa stretli v lete. Jeho záujem o klub trvá už približne rok a vždy som pomáhal s prekladom. Zhruba pred dvoma dňami ma pán Hammer požiadal o stretnutie, ponúkol mi pozíciu športového riaditeľa. Chce odo mňa, aby som tu trochu rozhýbal vody, aby sme zachránili klub v 1. lige – to je náš prvoradý cieľ.“ Heňovi je zázemie nášho štadióna dobre známe, pôsobil tu ako hráč a neskôr aj ako tréner. Na funkcionársku stoličku sa posadí po prvýkrát. „S klubom mám iba dobré úmysly, chcem pomôcť hráčom a tímu. Viem, že celé mesto baží po tom, aby sa tu hral dobrý futbal a  dosiahol nejaký úspech. Najprv musia fungovať základné veci, potom sa môžeme všetci ľudia z Nitry a okolia spojiť a tešiť sa na zápasy, ktoré prídu. Aj keď vieme, že tento polrok bude asi veľmi ťažký,“ uzavrel Benčík.

Komentáre