S Trenčínom v Senici sme sa rozlúčili s nadstavbou víťazstvom

FC Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Němčaninov, Magda – De Jesus Nascimento, Kóša (78. Hambálek) – Fabiš (67. Šefčík), Faško (89. Danek), Chobot – Ristovski

AS Trenčín: Šemrinec – Slávik, Mazanovský, Nielson, Comvalius – Roguljič (61. Kadák), El Mahdioui, Corryn (81. Zubairu) – Van Kessel, Čatakovič (67. Depetris), Ghali

Góly: 68. Faško, 74. Ristovski, 78. Podhorin

Žlté karty: 49. Nielson, 57. Mazanovský

Rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Poláček

Diváci | 253

KOMENTÁR

Útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Oba tímy sa dostávali často do zakončenia. V 17. min sa  Fabiš po chybe Nielsona dostal až pred Šemrinca, ale vystrelil vysoko nad bránu. O dve minúty najprv nebezpečne zakončil Roguljič, vzápätí Čatakovič, brankár Šípoš ale spoluhráčov podržal. V 23. min mal veľkú šancu útočník Ristovski. Šemrinec mu však obetavým zákrokom pokus zmaril. O minútu to opäť skúsil Ristovski, avšak Šemrinec opäť odolal. Na druhej strane mal v 33. min šancu Roguljič. Zakončenie už nebolo tak kvalitné.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Útoky sa striedali na oboch stranách. V 54. min mala Nitra obrovskú šancu otvoriť skóre. Fabiš sa dostal po šikovnej prihrávke do brejku, ale skvelého Šemrinca neprekonal. Lopta sa k nemu opäť odrazila a druhú strelu z bránkovej čiary vyrazil po obetavom zákroku len šestnásťročný ligový debutant Mazanovský. V 61. min po centri Fabiša v dobrej pozícii hlavičkoval Ristovski nad bránu. Nitra sa napokon dočkala. V 67. min mal Faško dosť priestoru a exportnou strelou ľavačkou trafil presne – 1:0. Vedenie  sme navýšili v 74. min, keď Ristovski prízemnú strelu umiestnil presne k žrdi – 2:0. O tri minúty brankár Šípoš skvele vyrazil hlavičku Corryna. V 78. min sa opäť menilo skóre. Po rohu sa hlavou presadil Podhorin3:0.

zdroj: astrencin