FC ViOn Zlaté Moravce — Vráble — FC Nitra 2:1 (1:1)

Góly: 23. Kovaľ, 77. Cmiljanič — 12. Šefčík.

ViOn: Pindroch — Hrnčár, Asanovič, Tóth, Brašeň — Švec, Sloboda, Duga, Ďubek (C) (58. Richtárech), Kovaľ (32. Orávik) — Mészáros (71. Cmiljanič).

Náhradníci: Chovan — Chren, Gustavo, Grozdanovski.

Nitra: Šípoš — Magda, Farkaš (C), Niemchaninov, Muleme — S.Kóša (73. Gatarič), Jesus — Šefčík (82. Kuliš), Faško, Chobot (83. Fabiš) — Ristovski.

Náhradníci: Kuciak — Javorčič, Štefanec, Galbajev.

Rozhodovali: Chmura — Hancko, Bednár.

Žlté karty: 60. Richtárech, 65. Mészáros, 88. Orávik — 48. Šefčík, 56. Chobot.

Diváci: 332.

Zlatomoravčania vstúpili do stretnutia aktívne. Už v prvej minúte to individuálne skúšal Švec, loptu prenechal Hrnčárovi, ktorého center brankár Šípoš bez problémov kryl. O pár sekúnd sa znova dostal k centru sprava Hrnčár, tentoraz bol presný, pred bránou našiel voľného Slobodu, ale skúsený stredopoliar ViOn-u v koncovke zlyhal — zblízka prestrelil bránu.

Hostia sa k prvému zakončeniu dostali v siedmej minúte. Faškov rohový kop zakončil hlavou vedľa pravej žrde Jesus. V dvanástej minúte ale domáce tribúny stíchli. K štandardnej situácii sa postavil Šefčík a ranou z 23 metrov k bližšej žrdi prekvapil Pindrocha — 0:1.

Inkasovaný gól zverencov Karola Praženicu nepoložil. Práve naopak. Po ňom pridali na obrátkach a vypracovali si viacero dobrých príležitostí na vyrovnanie. V šestnástej minúte mal na hlave vyrovnanie stopér Asanovič, ktorý si našiel center kapitána Ďubeka, no mieril tesne nad bránu. Rovnaká dvojica si štandardku zopakovala i o päť minút na to. Ďubekova lopta preletela cez celé pokutové územie a tesne minula nabiehajúceho chorvátskeho legionára.

V 23. minúte sa ViOn predsa len dočkal. Svoju prevahu zužitkoval do gólu. Asanovič dlhou loptou našiel po pravom krídle za obranou Hrnčára, jeho prízemný center sa dostal na zadnú žrď, kde ho v páde, aj za cenu zranenia, dopravil do siete krídelník Kovaľ — 1:1.

Tesne pred naplnením polhodiny hry sa o slovo prihlásil hosťujúci Ristovski, zoči-voči sa blysol proti nemu Pindroch a podržal spoluhráčov. Úvodné dejstvo uzavrela pekná, rýchla akcia domácich. Mészáros vybojoval loptu, posunul ju Ďubekovi, ktorý vysunul do šance Šveca, ale odchovanec klubu od Žitavy zakončoval po zemi mimo priestor troch žrdí. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hráči Nitry. Od 50. minúty si vypracovali v priebehu dvoch minút tri gólové príležitosti. V prvej Chobot ponúkol šancu Ristovskemu, ale v mikrosúboji s domácim brankárom bol úspešnejší opäť Pindroch. V ďalších dvoch sa ocitol sám Chobot. Identicky zakončoval osamotený, zvnútra šestnástky, vedľa brány.

V 56. minúte zapracoval striedajúci Orávik, uvoľnil Mészárosa, ktorý z uhla vo vnútri šestnástky pálil k ľavej žrdi. Šípoš jeho pokus vyrazil na roh. V záverečnej pätnásťminútovke sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Trénerovi Praženicovi vyšli striedania. Krátko po svojom príchode sa do šance dostal Cmiljanič, ktorého našiel za obranou Sloboda a futbalista z Čiernej Hory nedal Šípošovi šancu — 2:1.

Karol Praženica (tréner ViOn-u): „Prvá vec, s ktorou sme išli do zvyšku sezóny, bola záchrana, takže tento cieľ je splnený. Teší nás víťazstvo a tri body. Sme radi, že aspoň tých pár fanúšikov mohlo zápas vidieť.“

Miroslav Nemec (tréner Nitry): „Z môjho pohľadu hodnotím stretnutie výsledkovo zle, ale herne som bol spokojný. Predvedená hra bola pozitívna vec, na ktorej musíme ďalej pracovať. Dnes sme mali dostatok šancí na lepší výsledok. Som rád, že sa v stretnutí dobre ukázal ešte len 16-ročný Kóša.“