Prvý zápas prípravy s remízou…

Prvý prípravný zápas v zimnej Tipsport lige priniesol Nitričke remízu so Skalicou. Na pôde Dunajskej Stredy boli Trogári vedení ako domáce mužstvo. Už v deviatej minúte prvého polčasu otvoril skóre z priameho kopu Milan Ristovski (1:0). Po úniku z vnútra šestnástky, nerozhodný stav zo strany súpera odvrátil Hlavatovič v 21. minúte (1:1). Skalicu vyrovnávajúci gól „nakopol“ natoľko, že v 29. minúte dokázali otočiť skóre z rohového kopu. Hlavičkou sa presadil Ranko (1:2). Avšak o desať minút neskôr sa z rohového kopu ozval domáci Farkaš, ktorý vyrazenú strelu dopravil za chrbát hostí (2:2). Prvý polčas teda skončil remízou 2:2. Na začiatku druhej štyridsaťpäť minútovky tréner Nitričky Demjanenko vystriedal celé mužstvo. Napriek tomu to súpera nijako nezaskočilo, čo znamenalo gól v 75. minúte do Kuciakovej brány. Gólom sa presadil Popovič po tečovanej strele z poza šestnástky (2:3). V 86. minúte zápasu, po skrumáži v šestnástke, prízemnou strelou, umiestnenou medzi tri žrde sa dokázal presadiť hráč domácich, čím zápas vyrovnal (3:3). Prvý duel Tipsport ligy sme si teda delili body.

Zostavy:

FC NITRA:

1.polčas: Šípoš – Smirnov, Farkaš, Elexa, Kuník – Martišiak, Podhorin, Písek, Ševčík, Faško – Ristovski
2.polčas: Kuciak – Šurnovský, Galbayev, Dubeň, Magda – Guláš, Bilovský, Štefanec, Fabiš, Gatarić – Mikuš