OFK 1948 Veľký Lapáš – FC Nitra 2:7 (1:4)

OFK 1948 Veľký Lapáš: Senecký – Pajer (74.Maršala), Homola, Galko, Béger, Moravčík, Chudík(C), Dudáš (67.Kuchta), Slíž, Tinák, Ryban

FC Nitra: Kuciak – Šurnovský, Farkaš, Elexa, Fabiš, Vrábel (72.Remeň), Faško, Guláš, Štefanec (57.Gatarič), Šefčík (63.Tancík), Fábry

Rozhodovali: Prešinský – Žákech, Halíček

Góly: Béger (8. a 89.) – Štefanec (3.), Šefčík (14.), Fábry (20.), Guláš (39. 56. a 68.), Remeň (86.)

Na druhé kolo Slovnaft cupu sme vycestovali ani nie do 10 km vzdialenej obce Veľký Lapáš. V dedinke pri Nitre to žije dlhé roky futbalom, veď pod mecenášom Martinom Ševčíkom hrali v sezóne 2004/2005 2. slovenskú futbalovú ligu.

Domáce mužstvo hrajúce v aktuálnej sezóne V.ligu Stred ZsFZ vstúpilo do zápasu s nasadením, ale hostia už v tretej minúte zakombinovali v strede poľa a po rýchlej akcii strelil Štefanec otvárací gól stretnutia. V ôsmej minúte domáci potiahli loptu po pravej strane, Dudáš umnou prihrávkou vysunul Bégera, ktorý z uhla popod padajúceho Kuciaka na radosť domácich vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Hostia zvýšili tempo hry a zásluhou Šefčíka, Fábryho a Guláša stanovili polčasový výsledok na 1:4 z pohľadu domácich, aj keď tomu nemuselo byť tak , ak by domáci Béger a Homola nezahodili svoje šance.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá bez zmien, hostia už hrajúci v tréningovom tempe mali viacero šancí na zvýšenie náskoku, stav stretnutia sa menil z pohľadu hostí ešte trikrát, keď sa postupne presadil dvakrát Guláš, ktorý zaknihoval v zápase hetrik a striedajúci Remeň. Bodku za stretnutím dal najnebezpečnejší hráč domácich Béger.

FC Nitra sa chce poďakovať domácim funkcionárom, ktorí nám vyšli v ústrety a stretnutie sme mohli odohrať v zmenenom termíne. Zároveň im ďakujeme za korektné stretnutie v príjemnom prostredí a pred peknou diváckou kulisou. Želáme im veľa športových úspechov.