Susedské derby sa skončilo najtesnejším rozdielom

FC Nitra – FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:1)

FC Nitra: Kuciak – Kunik, Dubeň, Farkaš (C), Šurnovský, Bilovský, Tancík (46. Fábry), Vrábel (46. Magda), Gatarić, Chobot, Ristovski (75. Guláš)

FC ViOn Zlaté Moravce: Pindroch – Brašeň, Pintér, Asanović, Chren, Válovčan (90. Orávik), Duga (84. Richtárech), Tóth, Kovaľ, Ďubek (C), Tkáč (74. Grozdanovski)

Rozhodovali: Dohál – Žákech, Poláček

Góly: Válovčan (10.)

ŽK: Chobot, Vrábel, Kunik, Fábry, Gatarić – Tóth, Pintér, Chren, Pindroch

V prvom domácom zápase fortunaligovej sezóny 2019/2020 sme na domácej pôde privítali susedov zo Zlatých Moraviec. Už v 7.minúte sme zahrávali rohový kop. Točená Gataričova lopta našla hlavu Farkaša, ale ten mieril mimo priestoru brány. V 12.minúte poslal dobrý pas Kovaľ na Válovčana, ale zakončiť sa hosťom nepodarilo. V 25.minúte vysúval Ďubek Válovčana, ktorý krížnou strelou preveril brankára Kuciaka. V 40.minúte sa hostia dostali do rýchleho protiútoku, z ktorého Válovčan otvoril skóre dnešného stretnutia. 0:1

Do druhého polčasu urobil tréner Süttö dve zmeny v zostave. V 49.minúte predviedol Šurnovský dôležitý obranný zákrok, keď v sklze zastavil letiacu loptu a poslal ju na roh. V 57.minúte sa v dobrej gólovej šanci ocitol Gatarič, keď pálil priamo z hranice pokutového územia, ale jeho pokus mieril nad bránu hostí. V 73.minúte centroval Chobot do malého vápna, kde bol pripravený Ristovski, ten hlavou netrafil priestor brány. V 82.minúte to Marek Fábry skúsil z veľkého uhla, jeho dobrý pokus z malého vápna brankár Pindroch so šťastím vykopol. V závere riadnej hracej doby to z vnútra šestnástky skúšal Chobot, jeho strelu tečoval Gatarić a prudká strela skončila na tribúne.

Marián Süttö, hlavný tréner: „Z môjho pohľadu, nefungovala taktická stránka našej hry prvý polčas. To, že máme v kádri hráčov, ktorí pred dvomi mesiacmi hrali tretiu ligu, resp. dorasteneckú súťaž, to mi nevadí. Mne vadí, že ich poznám a prvý polčas odviedli sotva 30 percent svojho výkonu. Prečo to je tak, budeme hľadať a budeme sa snažiť nájsť koreň problému. Cez druhý polčas, po zmene rozostavenia a po striedaní, sa vyskytli nejaké situácie, ale jednoducho sme urazili kartu prvý polčas a nedokázali sme naplniť to, čo sme mali. Každopádne, nebol som spokojný s prvým polčasom, pretože sme neodviedli to, čo bolo napísané a čo sme si celý týždeň pripravovali.“

Zdroj foto: Miroslav Slávik

Komentáre