1.PZ FC Nitra – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0)

1.PZ   FC Nitra – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0)

FC Nitra: 1.polčas – Šípoš – Šurnovský, Farkaš (C), Kóša, Fabiš, Bilovský, Machovec, Dojčinovič, Štefanec, Remeň, Fábry
2.polčas – Šípoš – Kunik, Dubeň, Niba, Tancík, Charizopulos, Pajer, Chovanec, Vrábel, Chobot, Gatarić

MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Vaščák, Starší, Lakšík (C), Kupčík, Polievka, Beseda, Migaľa, Vajda, Savić, Willwéber

Rozhodovali: Hybský – Banyi, Šimka

Góly: Gatarić (79.), Tancík (82.) – Malík (73., 90.)

V 10.minúte sa dobrej šanci ocitli hostia, keď po centri z ľavej strany mieril bystrický útočník hlavou nad Šípošovu bránu. V 25.minúte sa v individuálnej akcii predviedol Polievka a strelou spoza šestnástky nastrelil tyč. V 30.minúte zahrával Šurnovský priamy kop, jeho strela smerovala do horného roku a brankár hostí loptu iba s námahou vyrazil. V 40.minúte hostia chybnou spätnou prihrávkou poslali Mareka Fábryho do samostatného úniku, ktorý ale strelou zo šestnástky netrafil priestor brány. V závere prvého polčasu Polievka smeroval sám na Šípoša, ktorý ale ukázal veľký brankársky kumšt a loptu vyrazil na roh. Z následného rohového kopu hostí sme sa dostali do brejkovej situácie, na konci ktorej Štefanec iba tesne minul.

Po zmene strán tréner Süttö vystriedal celú desiatku hráčov. V 48.minúte sme urobili chybu v obrane, ktorú sa snažili využiť hostia, no strelecký pokus zastavila tyč. V 52.minúte zavelil Chobot do útoku po ľavej strane, zakončoval Gatarić, ale skóre sa nemenilo. V 60.minúte poslal dobrú strelu na bránu Chobot, obrana hostí jeho pokus zblokovala. V 64.minúte sa opäť predviedol Šípoš bravúrnym zákrokom, keď Polievka vypálil asi z 12tich metrov. V 73.minúte sa prvý krát menilo skóre stretnutia, keď sa Malík presadil z malého vápna. 0:1 Naša odpoveď na seba nenechala dlho čakať. V 74.minúte poslal Vrábel dobrú kolmú prihrávku Gatarićovi, ktorý sám proti brankárovi nezaváhal. 1:1 Krásna akcia po osi Gatarić, Chari, Kuník znamenala vedúci gól, keď centrovanú loptu sklepol Chobot na Tancíka a zavesil do prázdnej brány. 2:1 Tesne pred koncom riadnej hracej doby sa hosťom podarilo vyrovnať skóre, keď sa po centri presadil Malík. 2:2

Marián Süttö, hlavný tréner: „V horúcom počasí to bolo náročné pre obe mužstva. Bol to prípravný zápas s veľkými chybami, ale videl som tam aj pozitíva. Budeme sa snažiť tie chyby odstrániť.“