Posledný domáci zápas skončil najtesnejším rozdielom

FC Nitra – FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)

FC Nitra: Šípoš – Kunik, Farkaš (C), Niba, Šurnovský, Bilovský, Kóňa, Štefanec (61. Fábry), Charizopulos (84. Soković), Chobot, Vestenický (80. Chovanec)

FC Spartak Trnava: Rusov – Hing-Glover (58. Turňa), Abena, Mesík, Lovat, Sloboda, Janečka (C), Miesenboeck (67. Yilmaz), Mihálek, Tavares (84. Čonka), Depetris

Rozhodovali: Gezmický – Hrčka, Vorel

Góly: Depetris (79.)

ŽK: Hing – Glover

V poslednom domácom zápase sezóny 2018/2019 sme doma privítali Trnavu. V 6.minúte mali hostia výhodu rohového kopu. Center smeroval na zadnú žrď, ale Niba dobre zasiahol. V 16.minúte prenikol Chari po pravej strane, loptu poslal Vestenickému, ktorého strela smerovala tesne nad. V 22.minúte prudko pálil z ľavej strany Chobot a z následnej dorážky Kóňa, ale ani jeden pokus sa nezmestil medzi tri žrde. V 29.minúte poslal Šurnovský loptu do malého vápna na Vestenického, ktorý chcel zakončiť z otočky, ale trafil iba hosťujúceho hráča. V 36.minúte poslal Lovat prudký center do päťky, po ktorom zakončoval Tavares. Šípoš vytiahol výborný zákrok. V 39.minúte bol v šestnástke faulovaný Chobot a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Vestenický, ale Rusov jeho pokus vystihol.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá v nezmenených zostavách. V 55.minúte uspel Kóňa v súboji s Lovatom, poslal loptu po ľavej strane na Chobota, ktorý následne posunul Vestenickému, ale ten sa nepresadil. V 60.minúte smerovala nebezpečná lopta do nášho pokutového územia, dobre zasiahol Farkaš a poslal loptu do bezpečia. V 63.minúte sme zahrávali štandardnú situáciu. Chari priťukol Kóňovi a jeho strela smerovala pod hornú žrď, ale hosťujúci brankár zabránil gólu. V 72.minúte prihrával Vestenický Charimu, ktorého strelu zblokoval Turňa. V 79.minúte si na center do šestnástky nabehol Depetris a otvoril skóre dnešného stretnutia. 0:1 V závere stretnutia sa v peknej individuálnej akcii ocitol Chobot, loptu posunul Chovancovi, ktorý centroval do malého vápna. Na center si nabehol Bilovský, ale jeho pokus smeroval tesne vedľa brány, a tak sa posledný domáci zápas sezóny 2018/2019 skončil najtesnejším rozdielom.

Michal Kuruc, hlavný tréner: „Dnes nie som spokojný so zápasom. Myslím si, že to bol zápas bez emócií. Niektorí si mysleli, že o nič nejde a pritom, podľa mňa, išlo minimálne o prestíž. Zápas nemal šťavu, nemal iskru. Mne sa to vôbec nepáčilo, aj keď sme boli futbalovejší a možno sme mali viac „pološancí“. Súper mal viac nebezpečnejších šancí. Výhra nie je asi spravodlivá vzhľadom na to, že sme mali niečo futbalové, ale to je futbal.“

Zdroj foto: http://www.bazala.sk

Komentáre