Dávid Šípoš: „Neodohrali sme zlý zápas“

Snahu bielo-modrej partii v zápase 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa proti FK Senica nemožno uprieť. Súperova chuť zachrániť sa v lige však bola v sobotu silnejšia.

„Zápas bol nervózny. Zase sme inkasovali rýchly gól, aj keď si myslím, že úvod bol z našej strany dobrý,“ zhodnotil brankár Dávid Šípoš, ktorý do druhého polčasu vystriedal svojho kolegu Branislava Pindrocha. „Striedanie zapríčinilo zranenie po jednom súboji, ktorý absolvoval. V tom momente som sa začal rozcvičovať. Pár minút pred koncom Braňo povedal, že do polčasu vydrží, tak som sa snažil fyzicky a psychicky pripraviť na druhý polčas. Chcel som mužstvu pomôcť k zvráteniu nepriaznivého stavu. Žiaľ, nepodarilo sa to.“ Prvý polčas Šipi sledoval z lavičky a z jeho pohľadu sa naši chalani po prvom inkasovanom góle snažili hrať a zatlačiť súpera. „Z toho pramenil aj náš vyrovnávajúci gól. Pred koncom polčasu sme si dali nešťastný vlastný gól a už to bolo ťažšie zvrátiť. Súper mal silných, súbojových hráčov vzadu a nepríjemných, behavých útočníkov vpredu, čiže sme sa nemohli nejako bezhlavo pustiť do útoku.“ S útočením to bolo ešte náročnejšie od 73. minúty, kedy po druhý raz v zápase skóroval Ramirez. „Mrzí ma inkasovaný gól na 1:3, lebo si myslím, že súpera sme v druhom polčase už nepustili do žiadnej výraznej šance. Prehra škrie, lebo sme neodohrali z môjho pohľadu až taký zlý zápas,“ dodal Dávid Šípoš.

Striedajúcim mužom bol aj chorvátsky stredopoliar Nikola Gatarič. „Tréner ma poslal do zápasu na posledných 30 minút a nedal mi žiadne špeciálne úlohy. Povedal mi len, aby som hral najlepšie ako budem môcť,“ prezradil a poznamenal, že pre Senicu bol sobotňajší zápas veľmi dôležitý – víťazstvom si mohla poistiť zotrvanie vo Fortuna lige. „Zápas začala veľmi opatrne, čo sme využili a mali kontrolu nad hrou. Myslím si, že sme boli lepší a mali aj viac šancí, len súper mal viac šťastia. Dal dva góly po našich dvoch chybách. Jednou bola zlá prihrávka a druhou vlastný gól,“ smutne dodal Gata. „Ale napriek tomu sme boli lepší, no šťastie je vo futbale veľmi dôležité.“

Komentáre