V stretnutí so Záhorákmi sme na body nedosiahli

FC Nitra – FK Senica 2:3 (1:2)

FC Nitra: Pindroch (46. Šípoš) – Fabiš (63. Gatarić), Farkaš (C), Niba, Šurnovský, Bilovský, Kóňa, Vestenický, Charizopulos, Chobot (76. Vrábel), Fábry

FK Senica: Taborda – Klapan, Kay (C) (77. Otrísal), Dias, Krč (45. Dubois), El Moudane, Dangubić (68. Zezinho), Tešija, Deretti, Castaňeda, Ramirez

Rozhodovali: Ziemba – Pozor, Bednár

Góly: Farkaš (31.), Kóňa (81.) – Ramirez (7., 73.), Fabiš (41. vlastný gól)

ŽK: Farkaš, Vrábel, Charizopulos – Dias, El Moudane, Kay

V rámci 7.kola nadstavby Fortuna ligy sme na domácom štadióne privítali Senicu. Hostia už v 7.minúte otvorili skóre stretnutia, keď Ramirez spracoval dlhý center od El Moudaneho a spred malého vápna prestrelil Pindrocha. 0:1 V 21.minúte vysunul Vestenický Chobota, ten spätnou prihrávkou vrátil Vestenickému, ktorý ale z tesnej blízkosti neprekonal hosťujúceho goalmana. V 30.minúte sme zahrávali štandardnú situáciu, zakončoval opäť Vestenický, jeho strela iba tesne minula senickú bránu. Následne sme mali výhodu rohového kopu. Bilovský poslal loptu do malého vápna, kde sa najlepšie zorientoval Farkaš a vyrovnal. 1:1 V 41.minúte prišiel center do našej šestnástky od Dangubiča, Fabiš v súboji s Derettim nešťastne trafil loptu priamo do domácej brány. 1:2

Do druhého polčasu sme nastúpili so zmenou na brankárskom poste. V 53.minúte poslal Castaneda prihrávku Ramirezovi do malého vápna, ale zakončiť sa mu nepodarilo. V 65.minúte z kombinačnej akcii Kóňa-Vestenický-Gatarič ťažil Marek Fábry, jeho prudkú strelu Taborda vytesnil na roh. V 73.minúte sa opäť presadil Ramirez strelou z malého vápna a prinavrátil Senici dvojgólové vedenie. 1:3 V 81.minúte na inkasovaný gól odpovedal skúsený Tomáš Kóňa, keď po nariadenej štandardke upratal loptu do pravého horného rohu. 2:3 Záver stretnutia priniesol pomerne veľa nervozity a niekoľko gólových príležitostí, ale skórovať sa nám už nepodarilo.

Michal Kuruc, hlavný tréner: „My sme dnešný zápas chceli vyhrať ako každý jeden. Pripravovali sme sa na súpera, vedeli sme, že má veľmi dobré kvality a individuality. Dnes bolo vidieť, že sme už neboli pod takým tlakom, ako v predošlých zápasoch, a bolo vidieť tú ľahkosť. Dovolím si povedať, že sme boli lepší celý zápas. Bohužiaľ sme si dali dva vlastné góly a to nás stálo body. Myslím si, že naši hráči si to odmakali. Chceli sme ísť až do konca za víťazstvom a určite sme chceli bodovať. Dnešný výsledok ma mrzí, ale na tú hru sa dalo dnes pozerať, čo bolo vidieť aj na fanúšikoch, že konečne povzbudili náš tím, aj zatlieskali. Ďakujem hráčom.“

Zdroj foto: http://www.bazala.sk

Komentáre