Na pôde úradujúceho majstra sme uhrali bod

FC Spartak Trnava: Bolek – Turňa, Janečka, Abena, Lovat, Markoski (83. Ashiru), Grendel (C), Dudl, Čonka, Miesenböck, Depetris (46. Yilmaz)

FC Nitra: Pindroch – Dubeň, Farkaš (C), Niba, Chovanec, Charizopulos, Machovec (79. Macho), Bilovský, Gatarić, Chobot (73. Šurnovský), Soković

Rozhodovali: Marhefka – Benko, Hrmo

Góly: Yilmaz (51.) – Chobot (54.)

ŽK: Markoski – Machovec, Macho, Dubeň, Soković

V rámci 3.kola Fortuna ligy sme vycestovali do Trnavy, so Spartakom máme v tabuľke nadstavby zhodný počet bodov. V 4.minúte prišiel nebezpečný center do našej šestnástky, Pindroch si loptu postrážil. V 12.minúte hľadal Machovec centrom do šestnástky Charizopulosa, ale trnavská obrana jeho úmysel prečítala. V 18.minúte Čonka nadvihol loptu v našom pokutovom území a Depetris ju chcel dopraviť do siete, ale pri svojom pokuse sa pošmykol. V 23.minúte poslal Bilovský dobrý pas pred domácu bránu na Gatarića, ale Abena ho zblokoval. V 28.minúte prihrával Čonka Grendelovi, ktorý následne vystrelil, ale jeho pokus smeroval mimo priestoru brány. V 33.minúte mala Trnava k dispozícii dva rohové kopy, ale nepodarilo sa im dostať do vyloženej šance. V 38.minúte vybojoval loptu Chobot, poslal ju Chovancovi, ktorý následne centroval do šestnástky, kde musela zasiahnuť domáca obrana. Následne sme kopali prvý rohový kop, na hlavičku si najvyššie vyskočil Dubeň, jeho pokus smeroval mimo troch žrdí. V 41.minúte zahrávala Trnava priamy kop z kopačky Erika Grendela, Depetrisove zakončenie hlavou netrafilo priestor brány.

Na druhý polčas sme nastúpili v nezmenenej zostave. Po faule na Gatarića sme zahrávali priamy kop. Bilovského center predĺžil Dubeň, ale domáci brankár loptu chytil. V 51.minúte Pindroch iba vyrazil Lovatovi strelu pred seba, kde bol pripravený Yilmaz a otvoril skóre dnešného stretnutia. 1:0 Nám sa na inkasovaný gól podarilo odpovedať najlepším možným spôsobom, keď sa Marián Chobot dostal k lopte v domácej šestnástke a dobre umiestnenou strelou prekonal Boleka. 1:1 V 61.minúte prišlo prudké zakončenie spred našej šestnástky, Pindroch vytiahol perfektný zákrok. V 72.minúte dostal Miesenböck center z pravej strany, z priestoru malého vápna sa rozhodol zakončiť, ale na čiare stál pripravený Pindroch a pripísal si ďalší fantastický zákrok. V 81.minúte dostal Soković krídelnú prihrávku, loptu spracoval, obtočil sa okolo obrancu Abena a poslal prudkú strelu smerom na bránu, skórovať mu zabránil domáci goalman. V závere zápasu sa domáci snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale naša obrana si priestor pred bránou postrážila.

Michal Kuruc, trénera mužstva: „Chceli sme súpera prekvapiť, zmenili sme rozostavenie. Nie sme spokojní s tým, že sme už dlhšie nevyhrali. Aj keď sme už tri zápasy po sebe neprehrali, ale chceli sme niečo zmeniť pre to, aby sme vyhrali. Chceli sme byť trochu lepší a zodpovednejší v defenzíve. Smerom dopredu to ešte nebolo také ako si predstavujeme, chceli sme dať gól navyše, aby sme boli úspešní. Išli sme za víťazstvom ale zo zabezpečenej obrany. Myslím si, že remíza je spravodlivá. Súper bol nepríjemný, ale my sme si to ustáli, ubránili a bojovali sme tak isto celý zápas až do konca.“