Patrik Šurnovský: „Pokladník ma skasíruje, na to som pripravený“

Posledný zápas základnej časti Fortuna ligy bol premiérovým pre 21-ročného Patrika Šurnovského. Duel proti Ružomberku mal špeciálnu príchuť aj pre Nikolu Gatariča.

Debutant v najvyššej súťaži Patrik Šurnovskýsi zápas proti MFK užil. A to aj napriek tomu, že nehral na svojom obvyklom poste ľavého obrancu. „O tom, že nastúpim do základu, som sa dozvedel v priebehu týždňa. Mal som najprv ísť na svoj post, nakoniec to bolo o pozíciu vyššie, ale cítil som sa fajn. Napriek tomu, že sme nevyhrali, zápas som si užil,“ prezradil po bezgólovej remíze mladík, ktorý sa cítil na novej pozícii dobre aj preto, že si ju vyskúšal v príprave. „A mal som za sebou Jana Chovanca, kamaráta, takže ma dirigoval, nebol tam problém. Všetko je to o komunikácii,“ pousmial sa Šurnovský, podľa ktorého bol zápas taktický. „Bolo vidieť, že súper hral na remízu, ale my sme chceli vyhrať. Bohužiaľ, zase sme nepremenili penaltu a keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať,“ dodal Patrik. Napriek tomu on sám poslal pred ružomberskú bránku niekoľko šikovných centrov. „Od trénera som dostal takú úlohu. Že každú loptu, čo dostanem, mám dávať do šestnástky a nevymýšľať, hrať jednoduchý futbal,“ vysvetlil. Ako to už býva, prvý štart v prvej lige bude Patrika Šurnovského niečo stáť. „Lukáš Fabiš ma určite skasíruje, som na to pripravený,“ priznal s úsmevom.

Do smiechu po zápase príliš nebolo Frederikovi Bilovskému, ktorý sa po faule na Gatariča zhostil úlohy exekútora nariadeného pokutového kopu. „K mojej penalte len toľko: kopol som to ideálne pre brankára. Jednoducho celé zle,“ sypal si popol na hlavu. „Určite sme chceli vyhrať, no opäť sa nám to nepodarilo. Ťažko povedať, prečo je to tak. Každý zápas sa dostaneme do troch, štyroch, piatich vyložených šancí, len ich nepremieňame. Aspoň sa do nich dostávame, keby nie, bolo by to horšie. Čo dodať. Treba pokračovať v tvrdej práci. V utorok nás čaká Senica, verme, že sa to zlomí“ uzavrel Bilovský.

Špeciálny duel odohral proti Ružomberku Nikola Gatarič. Po prvý raz v kariére mal zápas na svoje narodeniny. Šťastný po ňom ale nebol. „Nedostal som ten najkrajší darček. Nevyhrali sme,“ povedal so smútkom v hlase Gata, ktorý zvyčajne oslavuje s rodinou a blízkymi priateľmi. „Dnes to nebude oslava, akú som si predstavoval. Mohlo to byť omnoho krajšie, keby sme vyhrali,“ priznal.„Opäť som bol veľmi motivovaný skórovať, ale taký je futbal. Ťažko niečo povedať, hrali sme dobre. V ostatných zápasoch sme stále lepší tím, ale mám pocit, že nemáme šťastie. No musíme pokračovať v našej hre a ja verím, že tie góly prídu.“

 

Najbližšie sa naši chlapci predstavia už zajtra v zápase Slovnaft Cupu v Senici. Zápas proti FK Senica začína o 19:00 hod.

Komentáre