7.PZ  FC Nitra – FC Zbrojovka Brno 1:2 (0:1)

7.PZ  FC Nitra – FC Zbrojovka Brno 1:2 (0:1)

 

FC Nitra: Šípoš (46. Pindroch) – Kunik (46. Valenta), Zgrablič, Farkaš, Chovanec, Kóňa (70. Machovec), Šimončič (C) (79. Macho), Bilovský (70. Štefanec), Charizopulos (85. Fabiš), Vestenický, Sokovič (85. Vrábel)

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Sukup, Sedlák, Kryštúfek, Eismann, Krejčí, Bariš, Štěpanovský, Vintr, Magera, Přichystal

Rozhodovali: Sedlár – Budač, Sluk

Góly: Vestenický (65.) – Kryštúfek (6.), Bartolomeu (78.)

V generálke pred štartom jarnej časti Fortuna ligy sme na hlavnej hracej ploche privítali tím FC Zbrojovka Brno. Už v 6. minúte otvorili hostia stav stretnutia, po krídelnej akcii a následnom hlavičkovom centri sa hlavou presadil Kryštúfek. 0:1 V 11. minúte si Brno vypracovalo ďalšiu gólovú príležitosť, ale Šípoš loptu vyrazil a po následnej dorážke súpera zblokovali obracovia strelu na roh. Šípoš sa zaskvel aj v ďalšom zákroku zo 17. minúty, keď sa Brno ocitlo v dobrej šanci po krídelnej akcii. V 27. minúte putoval dobrý center z pravej strany do našej šestnástky, následný pokus hlavou chytil domáci brankár.

Úvod druhého polčasu priniesol zopár zmien v zostavách. Prvá gólová príležitosť prišla v 50. minúte, keď sa v dobrej krídelnej akcii ocitol Valenta, poslal center na Vestenického, ktorý ale hlavou mieril mimo priestoru brány. V 65. minúte poslal gólovú príhravku Chovanec a Vestenický sa z prvej už nemýlil. 1:1 V 74. minúte vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára Marek Fábry, jeho pokus goalman vyrazil. V 78. minúte sa hostia ujali vedenia, keď sa im na dva krát podarilo dopraviť loptu do našej brány. 1:2 V 81. minúte mali hostia vyloženú gólovú príležitosť, ale Pindroch bol na svojom mieste. V závere zápasu poslal dobrú strelu na bránu Machovec, ale brankár jeho pokus vyrazil.

Michal Kuruc, asistent trénera: „Dnes sme mali veľmi silného súpera, s ktorým sme sa už stretli na začiatku prípravy. Brno hrá veľmi dobre, rýchlo a agresívne, čiže sme vedeli, že to bude ťažký zápas. Tempo zápasu bolo vysoké z ich strany, ale postupne sa hra vyrovnávala. Škoda toho druhého gólu, že sme neuhrali aspoň remízu. Dúfam, že budeme na ligu dobre pripravení a že budeme úspešní na začiatku sezóny.“    

 

Zdroj foto: Dominik Tvrdý

Komentáre