Patrik Danek sa stal profesionálnym hráčom

Štatistické číslo hovoriace o počte nitrianskych odchovancov, ktorí sa uplatnili v seniorskom mužstve klubu, dnes opäť o čosi podrástlo. Rýchly krídelník Patrik Danek podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt.

 

Sedemnásť ročný Patrik Danek futbalovo vyrastal v Hlohovci. Po priateľskom zápase medzi FC Slovan Hlohovec – FC Nitra prišiel na hráčsku skúšku do nitrianskej akadémie, kde po prvý krát neuspel. Následne si ho vyhliadol tréner Peter Hnilica a mladý strelec sa stal súčasťou FC Nitra U16. Dnes s našim klubom podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu a môže smelo rozvíjať futbalovú kariéru.  „Som šťastný, že klub mi dal takúto ponuku. Naďalej sa budem snažiť tvrdo pracovať a dúfam, že sa mi podarí prepracovať sa až do základnej zostavy áčka. Keď sa tak stane, ambíciou bude pomôcť mužstvu, prípadne streliť nejaký gól,“ hovorí najnovší člen našej profi rodiny. Jeho kvalitné výkony v mládežníckych kategóriách presvedčili vedenie klubu, a tak sa Patrik pripojil k tréningovému procesu  A-mužstva na začiatku zimnej prípravy. Počas tohto obdobia nastúpil v piatich prípravných zápasoch a strelil dva góly. „Seniorská skúsenosť je úplne iná ako futbal v doraste. Je to omnoho rýchlejšie, fyzicky náročnejšie,“ priznáva Danek.

Spokojnosť neskrýva ani hráčov agent a zástupca Football Service Agency Matej Ivan. „Sme radi, že si Paťo svojimi výkonmi a svojim pôsobením v Nitre vydobyl takú pozíciu, že mu klub ponúkol profesionálny kontrakt a ten sa on rozhodol podpísať. Vidí tu svoju najbližšiu budúcnosť a my mu v tom pevne držíme palce. Veríme, že sa presadí aj v A-mužstve. Je členom mládežníckej reprezentácie Slovenska a je iba na ňom, ako sa jeho kariéra bude vyvíjať ďalej.“

Patrik sa v seniorskej kabíne dlho neohrial. Už zajtra cestuje na zraz SR18, spolu s Erikom Búšom a Máriom Strakošom sa zúčastnia medzinárodného turnaja v španielskej La Mange.

 

Patrik, k profesionálnej zmluve Ti gratulujeme a v ďalšej kariére Ti želáme iba tie najväčšie úspechy!

 

Komentáre