5.PZ  FC Nitra – Vac FC 3:1 (1:0) 

5.PZ  FC Nitra – Vac FC 3:1 (1:0)

 

FC Nitra: Šípoš – Charizopulos (63. Fabiš), Dubeň, Niba, Chovanec, Šimončič (C), Machovec (32. Valenta), Štefanec (57. Vrábel), Fábry (46. Šurnovský), Sokovič, Vestenický (73. Danek)

Vác FC: Halasi – Hegedüs (C), Görgényi, Szabó, Földi, Gyürki, Tóth, Kákonyi, Varga, Zsolnai, Murai

Rozhodovali: Šíma

Góly: Sokovič (32.), Valenta (55.), Danek (76.) – Hegedüs (60.)

V piatom prípravnom zápase sme na domácej umelej ploche privítali druholigový Vác FC. V 13.minúte si gólovú príležitosť vypracoval Marek Fábry, keď po Machovcovom centri z ľavej strany netrafil hlavou bránu. V 24.minúte mali hostia výhodu rohového kopu, po skrumáži v šestnástke sa pokúsili ohroziť našu bránu, ale Šípoš výborne zasiahol. V 32.minúte sa v dobrej kombinačnej akcii ocitli Vestenický s Charizopulusom, po následnom centri do malého vápna sa presadil Sokovič a otvoril skóre stretnutia. 1:0 V 35.minúte sa hostia snažili zareagovať na inkasovaný gól, ale nastrelili iba žrď Šípošovej brány.

V druhom polčase sa do prvej vážnejšej príležitosti dostali hostia v 53.minúte, krížnu strelu Šípoš vyrazil. V 54.minúte sme sa dostali do rýchleho protiútoku. Sokovič sa dôrazne prepracoval pred bránu súpera, prihral Valentovi a ten bez problémov dopravil loptu do prázdnej brány. 2:0 V 60.minúte sa súperovi podarilo znížiť po kombinačnej akcii cez stred ihriska a následnej skrumáži v našom pokutovom území. 2:1 V 73.minúte sa na plochu dostal Danek a dôveru trénera ihneď pretavil do gólu, keď sa presadil strelou do odkrytej brány, a tak uzavrel skóre stretnutia na konečných 3:1.

Michal Kuruc, asistent trénera: „Nastúpili sme v pozmenenej zostave a preto sme museli trochu zmeniť spôsob hry. Dnešný zápas nám vyšiel výsledkovo, ale nevyšiel nám herne tak, ako by sme si predstavovali. Neboli sme tak dominantní na lopte, hrali sme pomalšie a nevytvorili sme si toľko šancí, ako by sme si predstavovali. Budeme musieť pracovať a niečo zmeniť v tréningovom procese aj v ďalších zápasoch.“    

 

Zdroj foto: http://www.bazala.sk

Komentáre