Susedské derby rozhodol A.Fábry prvým hetrikom v kariére

FC ViOn Zlaté Moravce – FC Nitra 0:3 (0:0)

FC ViOn Zlaté Moravce: Krnáč – Banovič, Čögley, Ewerton, Casado, Švec (46. Urgela), Chren (C), Práznovský, Karlík (77. Dimitrijevič), Brašeň, Ľupták (60. Richtárek)

FC Nitra: Hroššo – Kunik (61. Guláš), Križan, Farkaš, Chovanec, Kóňa, Šimončič (C) (85. Niba), A.Fábry, Charizopulos, Chobot (46. Vestenický), Taiwo

Rozhodovali: Smolák – Hancko, Štrbo

Góly: A.Fábry (47., 74., 83.)

ŽK: Karlík, Chren – Križan, Taiwo

Na posledný zápas jesennej časti Fortuna ligy sme nastúpili na pôde Zlatých Moraviec. Už v 2.minúte mali domáci výhodu priameho kopu, ale brankára Hrošša sa im ohroziť nepodarilo. V 13.minúte sa Taiwo dostal individuálne až na hranicu súperovej šestnástky, kde bol zastavený domácou obranou. V 16.minúte sa k lopte vo vnútri šestnástky dostal Kóňa, jeho zakončenie smerovalo tesne vedľa domácej brány. Hra sa odohráva prevažne v medzi šestnástkovom priestore, k vyloženým šanciam sa nedostáva ani jedno z mužstiev. V 25.minúte sa popri postrannej čiare snažil presadiť Švec, ale Križan dobre zasiahol a poslal loptu mimo ihriska. Po polhodine hry sme zahrávali rohový kop. Po Fábryho centri trafil Kóňa hlavou pravú tyč, k následnej dorážke sa dostal Taiwo a iba tesne minul. V závere prvého polčasu sme zvýšili tempo a mali sme viac z hry, no napriek viacerým dobrým šanciam sa nám nepodarilo streliť úvodný gól.

Na druhý polčas nastúpili obe mužstvá s jednou zmenou v zostave. Do hry sa dostal Tomáš Vestenický, ktorý sa hneď v úvode druhého dejstva prezentoval dobrým centrom do šestnástky, na ktorý si nabehol A.Fábry a hlavou otvoril skóre dnešného stretnutia. 0:1 Inkasovaný gól domácich nakopol, v zápase prebrali iniciatívu a otvorili hru. V 54. minúte poslal Taiwo výbornú prihrávku za obranu Vestenickému, ale ten v obrovskej príležitosti trafil iba domáceho goalmana. Po rýchlej akcii na osi ihriska prihrával Guláš loptu do šestnástky, kde A.Fábry po druhý krát poľahky skóroval. 0:2 V 76.minúte mohli domáci streliť kontaktný gól, keď sa k hlavičke dostal Casado, ale trafil iba žrď Hroššovej brány. V 83.minúte došlo k chybe v domácej obrane a do samostatného úniku sa dostal A.Fábry, ktorý nezaváhal a zaknihoval hetrik. 0:3 V závere stretnutia sa domáci snažili ešte niečo spraviť so zápasom, ale do vyložených šancí sa nedostávali, a tak Nitrička v poslednom jesennom zápase zvíťazila rozdielom triedy.

Ivan Galád, hlavný tréner: „Chcel by som využiť túto príležitosť a vyjadriť rešpekt, obdiv a úctu k hráčom FC Nitra, ktorí dnes, najmä v druhom polčase, ukázali krásny futbal.“    

Zdroj foto: http://www.bazala.sk

Komentáre