Matúš Kunik: „Prvý fortunaligový gól za 3 body“

Predposledný zápas jesennej časti Fortuna ligy a posledný pred domácimi fanúšikmi priniesol našim chlapcom do tabuľky potrebný plný bodový zápis a priblížil nás k vysnívanej prvej šestke.

O zisk troch bodov sa pričinil Matúš Kunik, ktorý v 17. minúte poslal loptu na brankára FK Senica. „Najprv som chcel centrovať, ale videl som, že je už bližšie, tak som sa pokúsil vystreliť a so šťastím to tam padlo. Ale som rád, je to môj prvý gól v lige,“ vysvetlil Matúš, či išlo o strelu alebo center. Išlo však o gól, ktorý nebude zadarmo. „Určite bude nejaký príspevok do pokladnice, čakám na pokyny od pokladníka Lukáša Fabiša. Ten to zúčtuje.“ Matúš určite rád prispeje, veď vďaka jeho gólu si Nitrania zaknihovali dôležité víťazstvo. „Potvrdili sme 3 body z Trnavy. Ešte zvládnuť posledný zápas a bude to prvá šestka,“ tešil sa hráč číslo 22, ktorý dodal, že 2. polčas bol zo strany bielo-modrých viac defenzívny z jednoduchého dôvodu. „Hrali sme na víťazstvo. Nechceli sme dostať gól, vedeli sme, že Senica má dobré protiútoky, snažili sme sa im zamedziť.“

V druhom polčase sa na ihrisko Štadióna pod Zoborom dostal aj 19-ročný Dominik Guláš. Tréner Galád mu dal jasné pokyny. „Mal som sa pokúsiť im utiecť, možno zvýšiť na 2:0, alebo pripraviť nejakú šancu. No hlavné bolo nedostať gól,“ prezradil po zápase, ktorý zhodnotil ako veľmi náročný. „Súper bol kvalitný. Senica mala veľmi nebezpečných hráčov, hlavne v ofenzíve. Ale zase s nami mali problémy vzadu,“ dodal Dominik, ktorému čakanie na šancu v chladnom počasí neprekážalo. „Keď sa na to pripravíte, dobre sa rozcvičíte a zahrejete, tak je to v poriadku,“ vysvetlil s úsmevom.

Takmer celý zápas odohral proti Senici Marián Chobot, ktorého hrial výsledok. „Tešíme sa z troch bodov. Musíme ešte zabrať, dotiahnuť jesennú časť do konca a vyhrať aj posledný zápas,“ avizoval nastavenie kabíny FC Nitra v najbližších dňoch. V boji o prvú šestku nám na krk dýchajú Michalovce. „Uvedomujeme si to. Posledný zápas chceme vyhrať,“ povedal Majo, ktorému akoby chladné počasie v stretnutí proti Senici doslova vyhovovalo.„No, musím sa vtedy viac hýbať, aby mi nebola zima,“ vysvetlil so smiechom. Jeho pohyb upútal aj asistenta trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Ota Brunegrafa, ktorý ho určil za Hráča zápasu. „Potešilo ma to. Cítil som sa dnes na ihrisku dobre, hralo sa mi fajn, ale nečakal som, že ma vyhlásia za najlepšieho hráča zápasu. Som za to rád,“ dodal skromne.

Komentáre