V mrazivom počasí zahriali tri body na konte

FC Nitra – FK Senica 1:0 (1:0)

FC Nitra: Hroššo – Kunik, Križan, Farkaš, Chovanec, Kóňa, Šimončič (C) (64. Machovec), Charizopulos, Taiwo, Chobot (90. Macho), Vestenický (72. Guláš)

FK Senica: Taborda – Kotula, Dias, Kay, Krč, Petshi, Zezinho (C), Tešija (81. Solano), Deretti, Castaneda (85. Otrísal), Ségbé (67. Celis)

Rozhodovali: Smolák – Tomčík, Hrmo

Góly: Kunik (17.)

ŽK: Vestenický – Deretti

Na stretnutie 17.kola Fortuna ligy nastúpili mužstvá v mrazivom počasí. V úvode zápasu sa nám darilo držať loptu na svojich kopačkách, ale bez vyloženej gólovej príležitosti. V 14. minúte dostal Vestenický dobrý center do malého vápna, v obrovskej šanci mieril hlavou iba do rúk brankára Senice. V 17. minúte poslal Taiwo prihrávku do pohybu Kunikovi a ten z veľkého uhla vystrelil. Jeho strela prekvapila Tabordu, a tak Nitrička otvorila skóre dnešného stretnutia. 1:0 Úvodný gól nás nakopol a pokračovali sme v dobrej aktivite na polovici súpera. V 33. minúte sme mali výhodu štandardnej situácie, Kóňov vysoký center putoval iba do rukavíc hosťujúceho goalmana. V 38. minúte mala Senica prvý roh v zápase, ale vážnejšie sa im nepodarilo ohroziť našu bránu. 42. minúte vytiahol Hroššo skvelý zákrok po nepríjemnom centri Castaneda.

Na druhý polčas nastúpili obe mužstvá v nezmenenom zložení. V úvode druhého dejstva boli hostia pri chuti, ale všetky ich šance končili buď na našej pozornej obrane alebo ich zneškodnil brankár Hroššo. V 52. minúte sa Chobot snažil nájsť centrom Vestenického, no obrana hostí poslala loptu na rohový kop. V 61. minúte sa po strane dobre uvoľnil Taiwo, ale jeho spätná prihrávka nenašla adresáta. V 68. minúte predviedli hostia rýchlu akciu, po ktorej sa v dobrej pozícii ocitol Castaneda, ale jeho prízemný center nenašiel žiadneho spoluhráča. V 80. minúte vyviezol Guláš loptu do pokutového územia, tam našiel Taiwa, ktorého strelecký pokus mieril tesne nad. V záverečných minútach sa hra prelievala zo strany na stranu. Hostia sa snažili vyrovnať, ale to sa im nepodarilo a tak si Nitrička pripísala druhú výhru v rade.

Ivan Galád, hlavný tréner: „V dnešnom zápase sme všetko podriadili taktike. Veľmi precízne sme sa na súpera pripravovali, našou snahou bolo neinkasovať a streliť gól. To sa nám podarilo, máme tri body. Hra by mala byť lepšia, ale dnes vyhrala naša taktika.“    

Zdroj foto: http://www.bazala.sk

Komentáre