Illia Cherednychenko: Nebáť sa hrať proti Dunajskej Strede

Domáca prehra so Žilinou je už zabudnutá, pozornosť nitrianskej kabíny sa sústredí na zápas 14. kola Fortuna ligy v Dunajskej Strede.

 

V ostatnom kole najvyššej futbalovej súťaže naši chlapci podľahli na domácej pôde súperovi zo Žiliny. K zápasu sa vrátili pred utorkovým tréningom. „Pred prvým tréningom vždy robíme videorozbor. Rozanalyzovali sme si chyby, ktoré sme urobili, takisto sme si ukázali aj niektoré pozitívne veci, ktoré v tom zápase boli. Dúfam, že sa z toho poučíme a ideme ďalej,“ prezradil asistent trénera Michal Kuruc. Trošku smútku z výsledku prejavil aj Illia Cherednychenko. „V 2. polčase sme chceli vývoj otočiť, ale už je to za nami a ideme ďalej,“ dodal. „Po zápase so Žilinou nálada nebola ideálna, ale dostali sme 2 dni voľna. Myslím si, že sme si všetci oddýchli, vyčistili si trošku hlavy, aby sme čo najlepšie trénovali tento týždeň a zvládli zajtrajší zápas,“ povedal Richard Križan, ktorému sa maródka v mužstve vyhla. „Aj toto patrí k športu. Nakopili sa nám zranenia, aj choroby, ale musíme sa s tým vysporiadať. Ja som, našťastie, zdravý a budem na 100 % trénerovi k dispozícii,“ dodal. Drobné problémy s členkom priznal Illia, no na zápas s DAC-om chce byť maximálne pripravený. Asisent trénera prezradil, že v stredu mali s Ivanom Galádom na tréningu k dispozícii 22 hráčov. „Trénovali všetci, okrem Fabiša, čo je pozitívne.“

V plnej sile sa teda naša Nitrička pripravuje na sobotňajší zápas na pôde Dunajskej Stredy, ktorej aktuálne patrí 2. priečka fortunaligovej tabuľky. „Určite musíme rešpektovať silu súpera. Má kvalitný káder, je to družstvo, ktoré si posťahovalo viacero mladých a talentovaných hráčov, aj reprezentantov, čiže rešpekt určite máme, ale chceme tam bodovať. A ako to docieliť? Musíme dať minimálne o jeden gól viac ako oni,“ dodal so smiechom Michal Kuruc. „Je to výborné mužstvo, musíme sa nebáť hrať,“ hovorí k zápasu Illia a Rišo ho doplnil: „Dunajská Streda sa bude vo veľkom hrnúť do ofenzívy, takže v defenzíve môžeme hľadať priestor na protiútok.“ Tím zo Žitného ostrova je známy aj vynikajúcou fanúšikovskou podporou a búrlivou atmosférou pri domácich zápasoch. „Každý hráč chce na tom štadión hrať, lebo je pekný, moderný a plný. Všetkým hráčom, aj našim, sa bude hrať oveľa lepšie v takomto prostredí, keď to tam bude hučať. Všetci sa na to tešíme,“ povedal asisten trénera a jeho zverenci to len potvrdili. „Je tam vždy neskutočná futbalová atmosféra a každý tam chce hrať. Bodaj by na každom štadióne bola taká atmosféra a fanúšikovia chodili podporovať,“ vyjadril sa Cherednychenko. „Už to nevnímam nejako extra, musím sa sústrediť na priebeh zápasu. Ale vždy je radosť hrať pred plnými tribúnami, je to hnací motor, máte motiváciu, či už hráte doma alebo vonku. Dodáva to šťavu a náboj zápasu,“ dodal Richard Križan.

 

História vzájomných zápasov:

2018/2019

5.8.2018         FC Nitra – FC DAC 1904 Dunajská Streda           2:3

2017/2018

26.8.2017      FC Nitra – FC DAC 1904 Dunajská Streda            3:1

26.11.2017    FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Nitra            0:0

2013/2014

31.08.2013    FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Nitra            1:0

29.11.2013    FC Nitra – FC DAC 1904 Dunajská Streda            0:0

11.05.2014    FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Nitra            1:1

 

Komentáre