Proti Trenčínu víťazne aj v druhom vzájomnom stretnutí

AS Trenčín: Hrdlička – Skovajsa, Yem, Paur (61. Zubairu), Ubbink, Sleegers, Bukari (69. Kvocera), El Mahdioui (C), Kleščík, Mašovič, Mance (80. Čatakovič)

FC Nitra: Hroššo – Charizopulos, Križan, Farkaš, Chovanec, Šimončič (C), Kóňa (51. Cherednychenko), A.Fábry (39. Niba), Taiwo, Chobot, Vestenický (79. Macho)

Rozhodovali: Chmura – Vorel, Kováč

Góly: Taiwo (20.)

ŽK: Skovajsa – Šimončič, Cherednychenko, Niba, Charizopulos

ČK: Kleščík

12. kolo Fortuna ligy nás zaviedlo na Myjavu, kde svoje domáce zápasy hráva tím AS Trenčín. Už v 2.minúte mali domáci výhodu rohového kopu, ale do žiadnej vážnejšej akcie sa im dostať nepodarilo. V 6.minúte sa do zakončenia z vnútra šestnástky dostal Vestenický, avšak Mašovič zblokoval jeho pokus. Do prvej vážnejšej šance sa dostal Trenčín v 13.minúte, keď Sleegers tvrdo vypálil z vnútra pokutového územia, no Hroššo bol na svojom mieste. Čo sa nepodarilo domácim, vyšlo nám. V 20. minúte poslal Kóňa dobrú prihrávku do rohu Taiwovi, ten potiahol pred bránu, zasekol si stópera a prízemnou strelou prekonal brankára. 0:1 Strelený gól nás v zápase dostal na koňa a postupne sme si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí. Po polhodine hry kopali domáci dva krát rohový kop v krátkom časovom slede, ale k vážnejšiemu ohrozeniu Hroššovej brány neprišlo. V 35.minúte Ubbink zakončil v našej šestnástke a Hroššo vytiahol skvelý zákrok. V závere prvého polčasu si Trenčín vytvoril slušný tlak, no tesné vedenie sa nám podarilo ustrážiť.

Na druhý polčas vybehli mužstvá v rovnakom zložení, avšak zakrátko na to musel tréner Galád opäť striedať, do hry naskočil Cherednychenko. V 55.minúte poslal Sleegers dobrý pass pred našu bránu, ale ani Paur ani Mance na to nedokázali zareagovať. V 70.minúte prišiel faul Kleščíka na rozbehnutého Cherednychenka, po ktorej domáci stopér videl druhú žltú kartu, a tak bude Trenčín dohrávať o jedného menej. Napriek početnej výhode sa nám v druhom polčase nedarilo vytvárať si vyložené šance, skôr sme sa sústredili na defenzívu a rýchle protiútoky. Trenčín musel tvoriť a pár krát sa domáci dostali do dobrej príležitosti, no Hroššo bol na svojom mieste. Nervózne stretnutie sa nám podarilo vyhrať najtesnejším rozdielom.

Ivan Galád, hlavný tréner: „Chlapci sa v kabíne veľmi tešia, pretože dosiahli úspech, ale ja by som chcel povedať, že vieme hrať aj lepšie a futbalovejšie. Dnes sme to ukopali, ale v ďalších zápasoch ponúkneme aj tú pravú nitriansku tvár, ktorá je aktívna hra smerom dopredu. Tešíme sa z víťazstva.“