MFK Ružomberok: Macík – Kružliak (C) (83. Jonec), Maslo, Qose, Andrezly, Twardik, Kochan, Urdinov, Kostadinov (50. Mustedanagič), Tandir (70. Gerec), Daniel

FC Nitra: Hroššo – Charizopulos, Dubeň, Farkaš, Chovanec, Šimončič (C), Kóňa, A.Fábry (85. Steinhübel), Guláš (55. Kotrík), Vestenický (77. Chobot), Taiwo

Rozhodovali: Sedlák – Štrbo, Hrmo

Góly: Tandir (10.), Andrezly (41.), Mustedanagič (90.) – Vestenický (7.)

ŽK: Hroššo

Na zápas 11.kola Fortuna ligy sme vycestovali do Ružomberka. Už v 3.minúte mali domáci rohový kop, ale do vyloženej šance sa im dostať nepodarilo. V 7. minúte sme sa ocitli v prvej šanci v zápase, ktorá bola zároveň gólová. Po dobrom Fábryho centri na bližšiu žrď sa hlavou presadil Vestenický a otvoril skóre stretnutia. 0:1 Naša radosť ale netrvala dlho. V 10. minúte vystrelil Tandir z hranice veľkého vápna a vyrovnal. 1:1 Ružomberok bol pri chuti a vypracoval si niekoľko dobrých gólových príležitostí, ale Hroššo bol na svojom mieste. V 27.minúte mali opäť domáci výhodu rohového kopu, ale nepodarilo sa im ohroziť našu bránku. Na opačnej strane poslal ďalší dobrý center pred domácu bránu Fábry, ale nenašiel sa nikto, kto by na to zareagoval. V 30.minúte sa do úniku dostal Taiwo, ale zakončiť sa mu nepodarilo. V 41.minúte sa domácim podarilo skórovať opäť, keď sa po prihrávke Daniela pred bránu presadil Andrezly. 2:1

Do druhého polčasu sme nastúpili v nezmenenej zostave. Súpera sa nám podarilo zatlačiť, ale nepramenil z toho vyrovnávajúci gól. V 55.minúte poslal Kóňa prudkú strelu na bránu, ale mieril tesne vedľa. Následne sa dlho hral medzi šestnástkový futbal bez vyložených šancí na jednej či druhej strane. V 75. minúte vysunul Mustedanagič Gereca, no Hroššo výborne zasiahol. Z následnej aktivity získali domáci priamy kop z hranice šestnástky, ale Twardzik trafil iba pred ním stojaci múr. V 86. minúte vybojoval Chobot rohový kop, z ktorého sa nám síce nepodarilo ohroziť domácu bránu, ale následne sme loptu vrátili do pokutového územia a Farkaš hlavou zakončil iba tesne vedľa. Tretí gól do našej siete pridal v samom závere Mustedanagič a uzavrel skóre stretnutia na konečných 3:1.

Ivan Galád, hlavný tréner: „Do Ružomberka sme neprišli brániť, ale hrať aktívne. Toho výsledkom bol aj náš prvý gól. V zápase sa prejavila aj kvalita domáceho mužstva. Videli sme slušný futbal, štyri góly. My sme chceli vyhrať, nepodarilo sa to, tak snáď nabudúce.“