Po dokonalej obrátke sme si pripísali domáce víťazstvo

FC NITRA – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:1)

 

FC NITRA: Hroššo – Charizopulos, Machovec, Križan, Chovanec, A. Fábry (81. A. Fábry), Šimončič (C), Kóňa, Taiwo, Vestenický (85. M. Fábry), Chobot (61. Cherednychenko)

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Vaščák, Grič, Kolesár, Žofčák (C), Walenty, Turik  (70. Iloski), Diarra (79. Kurminowski), Mancilla, Kavka (46. Beskorovainyi), Rota

Rozhodovali: Pavlík – Tomčík, Kováč

Góly: Kóňa (36.), Šimončič (76.) – Turik (28.),

ŽK: Križan – Turik, Vaščák, Beskorovainyi

V rámci 9.kola Fortuna ligy sme na domácej pôde privítali MFK Zemplín Michalovce. Prvú veľkú šancu v zápase sme mali v 8. minúte, keď Taiwo šiel na bránu úplne sám. Lob prešiel ponad Kiru, ale lopta sa nezmestila medzi tri žrde. O pár minút sme mali ďalšiu šancu. Vestenický sa dobre obtočil na malom priestore, ale zakončil len do vybiehajúceho Kiru. V 20. minúte sme mohli otvoriť skóre po dobrých strelách v pokutovom území. Kira vyrazil Taiwovu strelu len pred Aďa Fábryho, ktorý loptu zachytil a spracoval si ju hruďou. Nasledoval pokus nožničkami, ktorému chýbal potrebný dôraz. Do šance sa dostali aj Michalovce, keď Diarra pálil z prvej, ale iba do nôh Hrošša. Súpera sme tlačili, ale gól dal súper. Nepresnosti v našej obrane využil Turik, ktorý sa pohyboval v okolí bránkovej čiary a pätičkou poslal svoj tím do vedenia. 0:1 V 36. minúte sa nám podarilo vyrovnať. Po peknej kombinácii našich hráčov sa tvrdou ranou do šibenice brány presadil Tomáš Kóňa. 1:1 Boli sme pri chuti. Po rýchlom brejku sme sa dostali do ďalšej vyloženej šance, ale Chobotovu strelu Kira zneškodnil.

Po zmene strán sa do gólovej príležitosti dostali hosťujúci hráči. Turik si v 53. minúte zasekol Machovca, dostal sa k bráne na deväť metrov, napriek tomu ale páli nad. Na druhej strane sa do šance dostal Aďo Fábry, jeho strela len tesne minula michalovskú bránu. V 68. minúte Chari zluftoval pri odkope lopty, Kolesár sa k nej dostal prakticky zadarmo ale ponúknutú šancu nedokázal využiť. V 76. minúte sa nám podarilo opäť skórovať. Po Fábryho centri vyhral hlavičkový súboj Križan, lopta prepadla ku Šimončičovi a ten poslal Nitru do vedenia. 2:1 Do konca zápasu sme si vedenie postrážili a do tabuľky sme si pripísali tri body.

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,Dnešné víťazstvo patrí vyslovene hráčom, lebo otočili zápas. Nehrali sme tak, ako v predchádzajúcich zápasoch. Chýbala nám ľahkosť a futbalovosť, ale myslím si, že chlapci si toto víťazstvo zaslúžili.“

Zdroj foto: http://www.bazala.sk

Komentáre