Michal Kuruc: „Toto mužstvo má na to, aby vyhrávalo“

Michal Kuruc je o svojich slovách presvedčený a s realizačným tímom robí všetko preto, aby sa tak stalo. A to aj napriek tomu, že zápas 8. kola v Podbrezovej nám v závere opäť utiekol a v sobotu sa proti našim chlapcom postaví nepríjemný súper z Michaloviec, s ktorým máme nelichotivú bilanciu.

V 84. minúte išiel v Podbrezovej po druhej žltej karte predčasne do šatne Pavol Farkaš. „Nebol to dobrý pocit. Veril som, že Hroššo penaltu chytí, čo sa aj stalo, ale, bohužiaľ, hneď z rohu sme dostali gól,“ spomína na ďalší nevydarený záver zápasu. Takto sa nám podarilo stratiť body už neraz. „Naozaj neviem, čím to je. Preberáme to každý týždeň, hovoríme si, že sa nám to už nemôže stať, no nejako nám to nie je súdené,“ krúti hlavou Farkaš. Na podobnú smolu si zo svojej kariéry len ťažko spomína Ján Chovanec. „Keby sa to stalo raz, tak si poviem: OK. Ale toto bol už asi 4. zápas za sebou. Možno je to tým, že sa už tak nekoncentrujeme, takže na toto sa musíme sústrediť. Celý týždeň sme pracovali na odstránení týchto chýb, preto dúfam, že v sobotu sa to ukáže,“ tvrdí Chovanec, ktorého zbabrané konce zápasov zatiaľ v snoch nemátajú. „Dúfam, že ani nebudú,“ dodáva so smiechom a s úplnou vážnosťou hovorí o kvalite mužstva MFK Zemplín Michalovce. „Prišlo tam k zmene asi piatich hráčov, je to technické, mladé mužstvo, vie hrať futbal a v ofenzíve je nebezpečné. Sú poslední, ale myslím si, že to nebude jednoduchý zápas. Musíme hrať svoju hru, premieňať šance a hlavne sa vyvarovať chýb v závere zápasu. Urobíme všetko preto, aby 3 body zostali doma.“ S tým počíta aj Pavol Farkaš, hoci si spomína, že Michalovce Nitre nesedia. „Vlani sme s nimi ani raz nevyhrali. Ale verím, že to zlomíme a v sobotu sa budeme tešiť.“

Strata bodov z Podbrezovej neprebolela ani v trénerskej kabíne. „Nešli sme tam pre remízu, chceli sme vyhrať. A aj sme na to mali, prvý polčas sme boli lepším tímom. Toto mužstvo má na to, aby vyhrávalo. Keď sa však hrá ofenzívne, stane sa chybička,“ hovorí asistent trénera Michal Kuruc, ktorý aj s kolegami má zbrane na to, ako hráčom dostať negatívne myšlienky na nevydarené závery zápasov z hláv. „Každý deň máme pohovory, na tréningoch riešime aj taktické veci, ako zabrániť chybám, ktoré nás stáli body, máme videoanalýzy, počas ktorých rozoberáme, prečo sa tie chyby stali a čo robiť, aby sa neopakovali. Je potom už len na hráčoch, aby na tieto nezdary čo najrýchlejšie zabudli a boli stále lepší,“ dodáva. V sobotu nás čaká súper z Michaloviec, ktorý tiež naháňa body, veď v tabuľke mu zatiaľ patrí posledná priečka. Hovoriť však o papierovo slabšom súperovi podľa Kuruca nemožno. „V lige zatiaľ nie je slabší a silnejší súper. Aktuálna tabuľka neposkytuje reálny obraz o kvalite jednotlivých tímov. Tú budeme vidieť až po 22. kole, kedy už každý odohrá zápas s každým. Michalovce sú dobré, problémy nám narobili aj v minulej sezóne. Sme si vedomí, že to bude ťažký súper. MFK má kvalitných hráčov, ale to aj my, a tak v sobotu urobíme všetko pre víťazstvo,“ uzatvára Michal Kuruc.

Vzájomné zápasy:

5.5.2018 17:00
FC Nitra – MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:1)
gól: Machovec (20.)
324 divákov

31.3.2018 17:00
MFK Zemplín Michalovce – FC NITRA 4:0 (2:0)                                                                               
1011 divákov                                                                              

21.10.2017 17:00
MFK Zemplín Michalovce – FC NITRA 0:0
1088 divákov

29.7.2018 19:00
FC NITRA – MFK Zemplín Michalovce 0:0
2870 divákov

Komentáre