Zápas bohatý na góly nám body nepriniesol

FK Železiarne Podbrezová –  FC NITRA 3:2 (2:1)

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko (C), Turňa, Breznaník (90. Lepieš), Mikuš, Marshal (46. Sedláček) , Leško, Opoku (68. Wieszik), Obročník, Bartoš, Baran

FC NITRA: Hroššo – Charizopulos, Križan, Fakaš, Chovanec, Šimončič (C), Kóňa (90. Kotrík), Cherednychcenko (53. Taiwo), A. Fábry, Chobot (78. Machovec), Vestenický

Rozhodovali: Kružliak – Somoláni, Weiss

Góly: Leško (23.), Obročník (29.), Wiezik (86.) – Vestenický (18. z 11m), A. Fábry (65.)

ŽK: Leško, Kuciak, Viazanko  – Križan

ČK: Farkaš

Po reprezentačnej pauze sa opäť rozbehol fortunaligový kolotoč a my sme vycestovali do Podbrezovej. V 3. minúte Majo Chobot dostal prihrávku za obranu, kde bol úplne sám. Kuciaka však neobišiel úplne a ten jeho zakončenie do dokázal skvele zlikvidovať. V 13. minúte sa do šance dostalo domáce mužstvo, keď sme spravili chybu v rozohrávke a Bernandina spoza šestnástky trafil žrď. V 17. minúte sa Chobot znova ocitol v šanci, keď si výborne nabehol na kolmicu do veľkého vápna, spravil parádnu kľučku a zastavil ho až rozbehnutý Marek Kristián Bartoš nedovoleným zákrokom. Hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Vestenický a chladnokrvne premenil. 0:1 V 23. minúte sa začínalo od znova. Leškovi sa otvoril priestor, vošiel do šestnástky a krížnou strelou nedal Hroššovi šancu. 1:1 Na druhej strane sa do dobrej šance dostali naši hráči. Charizopulos poslal parádny center tesne nad zemou na hranicu malého vápna na Tomáša Vestenického, ktorý ale nebol úplne voľný a nedokázal zakončiť. Do šance sa dostali aj domáci hráči, keď Bernardina zachytil malú domov a dostal sa do stopercentnej šanci. Možno ani sám nevie, prečo išiel do kľučky brankárovi, ktorého mal ani nie meter od seba, ten ho totiž vychytal. Meter pred brankárom urobil kľučku a zakončil, ale Hroššo ho parádne vychytal. Hráči sa predbiehali, kto zahodí väčšiu šancu. O ďalšiu výstavnú strelu sa postaral Andrej Fábry a opečiatkoval brvno. V 28. minúte sa skóre menilo opať. Center Dávida Leška z priameho kopu síce naša defenzíva odvrátila, ale lopta si našla nohu Michala Obročníka, ktorý trafil Hrošša a tomu lopta prepadla do siete. 2:1

Po zmene strán začali domáci aktívnejšie, ale ich strely neohrozili Hroššovu bránku. Po viac ako hodine hry sa do veľkej šance dostali domáci hráči, keď Matúš Mikuš vyslal dobrú strelu z 25 metrov a mieril parádne do rohu brány. Lukáš Hroššo predviedol výborný zákrok. Čo nevyšlo vyšlo domácim sa podarilo nám na druhej strane. V 64. minúte sme zahrávali priamy kop. Dobrý center do malého vápna prepadol cez hráčov Podbrezovej a lopta preskákala až do siete za bezmocného Kuciaka, presadil sa Aďo Fábry. 2:2 V 73. minúte sa do šance dostala Podbrezová prihrávkou za našu obranu, Hroššo bol pri lopte skôr ako domáci Mikuš. Následnú dorážku Leška zastavil pred čiarou Farkaš. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby sa do šance dostal Aďo Fábry, keď poslal zo šestnástkového poloblúku zaujímavú strelu. Technicky to mieril presne k žrdi, ale brankár Kuciak si dal pozor. Domáci si vytvorili veľký tlak. V 81. Dávid Leško vystrelil z prvej spred veľkého vápna a poslal presnú strelu do rohu brány. Hroššo sa zaskvel, ale vyrazil len k Breznaníkovi, ktorý z voleja pred prázdnou časťou brány opečiatkoval brvno. O minútu sa do šance znova dostali Železiari. Dávid Leško poslal sprava dobrý prudký center po zemi do malého vápna, ale Marek Kristián Bartoš zblízka minul bránu. Pavol Farkaš v 85. minúte stiahol po centri z rohu na zem Jakuba Więzika a po druhej žltej karte musel ísť predčasne pod sprchy. Loptu si na biely bod postavil Matúš Mikuš, ktorý síce mieril do rohu brány, ale Hroššo perfektne zasiahol. O minútu na to domáci išli do vedenia. Jakub  Wiezik sa po rohovom kope zavesil do vzduchu a prudkou hlavičkou nedal Hroššovi šancu. 3:2 V závere sa do možnosti vyrovnať dostal Tomáš Vestenický pred malým vápnom, ale lopta mierila nad. Napriek dobrému výkonu sa nám v Podbrezovej bodovať nepodarilo.

Ivan Galád, hlavný tréner: „Futbal sa hrá pre dva komponenty, pre divákov a pre body a víťazstvá. Dnes sme spravili len v prvej oblasti maximum, hrali sme futbal pre divákov. Žiaľ, body nám utekajú. Budeme to musieť výrazne zlepšiť, aby sme bojovali o víťazstvá.“